شب شعر سایه همسایه در دانشگاه امام رضا(ع) برگزار شد

 شب شعر سایه همسایه در دانشگاه امام رضا(ع) برگزار شد
مراسم شب شعر سایه همسایه با حضور هنرمندان و دانشجویان در دانشگاه امام رضا(ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، مديرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: تلاش های فراوانی در خصوص شعر رضوی صورت گرفته و شعراي زیادی نیز در این راستا ارادت خود را نسبت به امام رضا(ع) در قالب شعر ارائه کرده اند.
وی ادامه داد: با حضور انقلاب اسلامی شعرا از خفقان رژیم سابق خارج شدند و دست به آثار قابل توجهی در این زمینه زدند و امروز انجمن شعر رضوی نیز در همین راستا فعال شده است.
ضرابی با بیان اینکه انجمن شعر رضوی با همکاری موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی شکل گرفته است، اذعان داشت: این انجمن از محدود انجمن های است که مورد تایید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.
مديرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی یکی از ثمرات انجمن شعر رضوی را برگزاری شب شهرها در ایام مختلف سال خواند و بیان داشت: شب شعر سایه همسایه در راستای تعامل بیشتر بین دانشجویان و هنرمندان صورت گرفته و امروز این مهم هم تحقق یافته است.
ضرابی در ادامه به مکتب هنر خراسان نیز اشاره کرد و بیان داشت: خراسان صاحب این مکتب پر افتخار است که اوج آن در دهه تیموری بوده است و آثارهنری فراوانی نیز در این دوره تولید شده است.
وی تصریح کرد: مکتب هنر خراسان نیازمند شناسایی بیشتر به جوانان است و در این زمینه نیز موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی از پایانمه های دانشجویی در زمینه هنر های سنتی و مکتب خراسان حمایت می کند.
ضرابی در ادامه به دفتر هنری موسسه آفرینش های هنری در دانشگاه امام رضا(ع) اشاره کرد و بیان داشت: این دفتر تا چند روز آینده به صورت رسمی افتتاح می شود و در آن کانون های فرهنگی هنری در بحث هنرهای سنتی، تجسمی، تئاتر، فیلم و عکس فعال می شوند.
مديرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی به اکران آثار سینمای ایران و جهان در دانشگاه امام رضا(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: این آثار با حضور کارگردانان و هنرمندان برجسته نقد و بررسی می شود.
وی در پایان اظهار داشت: برگزاری کلاس های آموزشی و نشستهای تخصصی، برگزاری شب شعر و نمایشگاه های هنر ازدیگر برنامه های دفتر هنری موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی است.
در پایان این مراسم با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از جمعی از شاعران و هنرمندان خراسان رضوی تجلیل و تقدیر شد.
تاريخ: ۱۳۹۰/۷/۱۹