مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره)


 

اين مجموعه در سال 1379 و با عنايت ويژه توليت عظماي آستان قدس رضوي به خدمت رساني به مناطق محروم ،‌ در منطقه خواجه ربيع مشهد به بهره برداري رسيد. مجتمع فرهنگي هنري امام خميني (ره) در طول سال های فعاليت خود در عرصه فرهنگ و هنر توانسته است با برخورداري از جايگاه مناسب در جامعه فرهنگي و هنري شهر مشهد ، هنرجويان و هنرمندان متعددي را در دامان خود پرورش دهد .

فعاليت هاي عمده مجتمع امام خميني (ره) به دو بخش آموزشي و فرهنگي – هنري تقسيم مي شود . در بخش آموزش ، اين مجتمع با برگزاري بيش از 20 عنوان كلاس در رشته هاي مختلف اعم از خوشنويسي ،‌ نقاشي ، نگارگري ،‌معرق ، نويسندگي ،‌تئاتر ،‌عروسك سازي ،‌كامپيوتر و ... هر ساله بيش از 2000 هنرجو را پذيرا مي باشد . در بخش فرهنگي و هنري نيز برگزاري برنامه هايي چون همايش ها و جلسات هنري ‌،نشست هاي ادبي و شب هاي شعر ، همايش هاي مذهبي ،‌كارگاه هاي هنري با حضور اساتيد برجسته ،‌و برپايي نمايشگاه هاي مختلف را در دستور كار خود دارد .

يكي از فعاليت هاي اصلي مجتمع امام خميني (ره) توليد و ارايه آثار نمايشي عروسكي و صحنه اي ويژه كودك و نوجوان با رويكرد ديني و ارزشي است كه نقش موثري در انتقال مفاهيم مورد نظر در گستره عظيمي از مخاطبين به ويژه دانش آموزان ايفا مي كند .

 مسئول مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی : بیژن منوچهریان

تلفن :5 - 37416663-051
نشانی : خواجه ربیع 23 ، مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی  (ره)