آثار منظوم
 
 
السلام علیک یا خورشید
دفتردوم شعر محمد نیک
مسئول اجرایی : مهدی سیم ریز
صفحه آرایی و طرح جلد : موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی
چاپ اول : پاییز 94
شمارگان : 1000 جلد
 
 
نیایش نامه
 

مناجات های منظوم 49 شاعر از سنایی غزنوی تا صغیر اصفهانی  
به کوشش : سعید بیابانکی و قربان ولیئی
مسئول اجرایی : مهدی سیم ریز
صفحه آرایی و طرح جلد : موسسه آفرینشهای هنری (نفیسه خواستار)
چاپ اول : تابستان 1394
شمارگان : 1000 جلد

     
  شمیم بهشت 4

دفتر چهارم شمیم بهشت، منتخبی از سروده‌هاي اعضای جلسه شعر انجمن ادبی رضوی و پیشکسوتان شعر آیینی خراسان در سال 1393 است که با موضوع شعر ولایی و به ویژه رضوی به زیور طبع آراسته گردید.

محمد جواد غفورزاده شفق، غلامرضا شکوهی، امیربرزگر، هاشم شکوهی، محمد علی سالاری ثانی، محمد نیک و... از جمله شاعرانی هستند كه آثارشان در این مجلد به چاپ رسیده است.

قطع : رقعی                     تعداد صفحات :200                 شمارگان:1000

 
   شميم بهشت 3

اين مجموعه به عنوان دفتر سوم شميم بهشت، گزيده اشعار اعضاي جلسه شعر انجمن ادبي رضوي موسسه آفرينش هاي هنري آستان قدس رضوي (سال 1392) است كه با مضامين ديني، مدح و منقبت ائمه اطهار (عليهم السلام) به ويژه حضرت رضا (عليه السلام) سروده شده و به زيور طبع آراسته گرديده است.

قطع: رقعي              تعداد صفحات: 200                   شمارگان:

 
  شمیم بهشت 2
 

اين مجموعه به عنوان دفتر دوم شمیم بهشت، گزيده  اشعارانجمن ادبي رضوي موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی (سال 1391) است که با مضامین دینی و مدح و منقبت ائمه طاهرین به ویژه حضرت ثامن الحجج( علیهم السلام)سروده شده و به زیور آراسته گردیده است.

قطع: رقعی                       تعداد صفحات: 160                    شمارگان:  1000

 
 
   
شمیم بهشت 1

 

اين کتاب گزيده اي از اشعار انجمن ادبي رضوي موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی (سال 1390) درمدح و منقبت بزرگان دين بويژه وجود مقدس حضرت ثامن الحجج علي بن موسي الرضا (عليه السلام) است که به عنوان كارنامه انجمن ادبی با شموليت آخرين آثار اعضای این انجمن چاپ و عرضه گردید.

قطع: رقعی                    تعداد صفحات: 222                   شمارگان:  1000
 
 
هشتاد و هشت شعر رضوی

 
کتاب حاضر، مجموعه ای از اشعار 88 شاعر برجسته کشور به انتخاب سعید بیابانکی و مقدمه خسرو احتشامی هونه گانی است که مضامین رضوی را دستمایه ذوق ادبی خویش قرار داده اند و ارادت خود به هشتمین آفتاب شیعیان را به زبان هنر بیان کرده اند.( تاریخ نشر 1391 )

 

قطع: وزیری                 تعداد صفحات: 117                      شمارگان:  2000
 
 
 
 
 
یک خانه خیلی قشنگ

اين كتاب شامل هشت قطعه شعركودكانه با موضوع امام رضا (علیه السلام) و زيارت ازسروده‌هاي زهرا داوري با تصويرگري سارا شهابي است که با هدف ترغیب وآشنایی کودکان با سیره رضوی به چاپ رسیده است.

«نقاره خانه»، «جيرجيرك»، «نامه ای براي آقا»، «اينجا مسافرخانه است» و «يك خانه خيلي قشنگ» از جمله اشعاري است كه در اين كتاب آمده است.

 

قطع: خشتی                  تعداد صفحات:   20              شمارگان: 5000
 
 
 
چلچراغ صلوات
 
كتاب چلچراغ صلوات شامل ترجمعه منظوم 92 حدیث نبوی ویژه صلوات با مقدمه دکتر محمد علی انصاری و سروده محمد جواد غفورزاده شفق است. از ویژگی های این مجلد، خوشنویسی اصل حدیث به خط نسخ با ترجمعه فارسی به خط نستعلیق و کتابت ترجمعه منظوم حدیث در قالب رباعی و به صورت چلیپا است.
    
قطع: وزيري            تعداد صفحات:  211                 شمارگان
 

 
  خورشید ولایت


در پی برگزاری شب های شعر"خورشید ولایت" (سال 1384) با همکاری مجتمع فرهنگی بلال صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران، حدود 12 هزار اثر ادبی از سراسر کشور دریافت شد که 173 قطعه شعر و 20 قطعه ادبی برگزیده و در قالب یک مجموعه چاپ و در دسترس علاقمندان به آثار آیینی قرار گرفت.

 
قطع: وزیری                   تعداد صفحات:  295                         شمارگان
 
  گلبرگ های احساس
 
این کتاب نخستین مجموعه شعر از آثار اعضای انجمن ادبی رضوی است که در سال 1383 به دست چاپ وانتشار سپرده شد. گلبرگ های احساس، مجموعه اشعار دینی  در ستایش پیشوایان دین با مقدمه محمد جواد غفورزاده شفق است .

قطع: رُقعي                   تعداد صفحات:232                  شمارگان:3000
          

 
  این حسین کیست؟
 

از دیر باز، محرم و ایام سوگواری حضرت سید الشهدا(علیه السلام) مورد توجه شاعران بوده است، به گونه ای که توانسته اند با سروده های خود، ابعاد مختلف واقعه عظیم عاشورا را بیان و به نسل های بعد منتقل نمایند. کتاب حاضرشامل غزل، مرثیه ونوحه دو ماه محرم و صفراز آثار شاعران گذشته و معاصراست که به کوشش محمد جواد غفورزاده «شفق» گردآوری شده و جلد اول و دوم آن توسط موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در سال1383 به چاپ رسیده است.
 
قطع:  جلد اول (رقعی)        تعداد صفحات: 324    شمارگان: 7500

 
  این حسین کیست؟


از دیر باز، محرم و ایام سوگواری حضرت سید الشهدا(علیه السلام) مورد توجه شاعران بوده است، به گونه ای که توانسته اند با سروده های خود، ابعاد مختلف واقعه عظیم عاشورا را بیان و به نسل های بعد منتقل نمایند. کتاب حاضرشامل غزل، مرثیه ونوحه دو ماه محرم و صفراز آثار شاعران گذشته و معاصراست که به کوشش محمد جواد غفورزاده «شفق» گردآوری شده و جلد اول و دوم آن توسط موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در سال1383 به چاپ رسیده است.
 

             جلد دوم   قطع :وزیری تعدادصفحات: 324    شمارگان: 5500
 
صد سال شعر خراسان

 

این مجموعه با مقدمه علی اکبرگلشن آزادی و به کوشش احمد کمال پور «کمال» شامل آثارشعرایی است ک طی یک قرن از دامن خاک هنر خیز وادب پرور خراسان برخاسته اند. از نکات قابل توجه این کتاب ، سروده هایی با لهحه محلی است که در کتاب های دیگر نیامده و یا کمتر آورده شده است.  این کتاب در سال 1373 از سوی مرکز آفرینش های هنری آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است .

قطع: وزیری                 تعداد صفحات: 295            شمارگان:   3000