حمایت از «غزه» به روایت رنگ و بوم هنرمندان در نگارخانه رضوان

  حمایت از «غزه» به روایت رنگ و بوم هنرمندان در نگارخانه رضوان

  نمایشگاهی با محوریت نمایش آثار رویداد هنری «مِنَ القُدس اِلَی القُدس» در حمایت از مردم بی‌دفاع غزه در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد. 

امیر خالقی دبیر رویداد من القدس الی القدس در افتتاحیه این نمایشگاه که ز با حضور جمعی از اهل هنر و همچنین خدام حرم مطهر رضوی در نگارخانه رضوان برگزار شد،  اظهار کرد: ۱۵ تابلوی نقاشی با تکنیک‌های آکریلیک و رنگ و روغن در ابعاد ۱۲۰ در ۱۸۰ سانتی‌متر و ۱۲۰ در ۹۰ سانتی‌متر در نمایشگاه حاضر در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است. 
وی افزود: رویداد هنری من القدس الی القدس در همان روزهای ابتدایی انجام واقعه ۷ اکتبر 2023 و حمله اسرائیل به غزه و کشتار مردم بی‌گناه فلسطین به همت مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی با همکاری معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی در آبان ماه سال جاری در صحن قدس حرم مطهر برگزار شده بود.
خالقی ادامه داد: جمعی از استادان و نقاشان برجسته و هنرمندان تجسمی کشور با هدف نشان دادن انزجار خود از این حرکت اسرائیل و حمایت از مردم بی‌دفاع غزه در این رویداد گرد هم آمدند و به خلق آثار هنری پرداختند. 
وی گفت: بدین ترتیب آثاری از استادان مسعود نجابتی، حسن روح‌الامین، علیرضا خالقی، علی بحرینی، عباس برزگر گنجی، احمد منصوب، مهدی میری، محسن اسدی، حمید قربان‌پور، محمدعلی نادری، مهدی امینی، احمد پژمان، سعید خاتمی و مهدی انفرادی در این رویداد کشیده شد که امروز در نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است. 
خالقی تصریح کرد: همچنین یک تابلو از استاد میری که در رویداد بزرگ مردمی «طوفان واژه‌ها» به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در حمایت از مردم مظلوم غزه در حاشیه میدان فلسطین مشهد خلق شده بود، در کنار این 14 اثر در نگارخانه رضوان به نمایش درآمده است.   
دبیر رویداد من القدس الی القدس گفت: اگرچه هدف اصلی ما برگزاری این رویداد در حرم مطهر رضوی در آن برهه زمانی بود که بُعد رسانه‌ای گسترده‌ای نیز داشت، اما برپایی این نمایشگاه در نگارخانه رضوان نقطه آغازی برای نمایش آثار خلق شده در رویداد است چنان‌که امیدواریم این آثار در سایر نگارخانه‌های کشور نیز در معرض دید هنردوستان قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌هایی همچون اکران شهری آثار، چاپ کتاب و...، به عنوان دیگر خروجی‌های آثار نقاشی رویداد من القدس الی القدس در دستور کار قرار دارد. 
شایان ذکر است، این نمایشگاه نقاشی تا چهارشنبه چهارم بهمن 1402 در ساعات ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ در نگارخانه رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی ۱۷، شماره ۱۶ پذیرای بازدیدکنندگان است.
تاريخ: ۱۴۰۲/۱۱/۳