رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی: تولیدکنندگان محصولات هنری رضوی، سفیران فرهنگی حضرت رضا(ع) هستند

  رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی: تولیدکنندگان محصولات هنری رضوی، سفیران فرهنگی حضرت رضا(ع) هستند

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: تولیدکنندگان محصولات هنری رضوی، خادمان فرهنگی و سفیران حضرت رضا(ع) هستند. 
به گزارش روابط عمومی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، عبدالحمید طالبی در آیین رونمایی از سامانه برخط فروش محصولات هنری رضوی با عنوان مهر و بخشی از محصولات جدید تولید شده این مجموعه که بعدازظهر روز گذشته به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در هتل قصرالضیافه قدس مشهدمقدس برگزار شد، با ذکر حدیثی محوری از امام رضا(ع) بیان کرد: هنر رساترین، دقیق‌ترین و بهترین ابزار برای انتقال پیام است. وی ادامه داد: هنر از جان برمی‌خیزد و بر جان می‌نشیند. هنر می‌تواند اندیشه‌های مقدس و آرمانی را به تمامی افراد جامعه انتقال دهد، چون مطابق با احساس است. 
طالبی گفت: فردی که هنری را به عرصهه ظهور می‌رساند، در حقیقت از جوهره جانش برای آفرینش اثر مایه می‌گذارد و چون از جان برمی‌آید، بر جان هم می‌نشیند. وی تصریح کرد: اگر ما هنر را با معیارهای اسلامی بیاموزیم و آموزش دهیم، بی‌شک بهتر می‌توانیم در حوزه انتقال ارزش‌های الهی، توفیق پیدا کنیم. شکی نیست، آنچه مطابق با معیارها و ارزش‌های الهی خلق می‌شود، تأثیر خودش را هم بر روی انسان‌ها خواهد گذاشت.
احیای امر اهل بیت(ع) با ابزار هنر
رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی با بیان این‌که مکتب هنر رضوی دارای پشتوانه عظیمی از وجود نورانی حضرت رضا(ع)، سیره و فرهنگ رضوی و گنجینه عظیم هنری حرم مطهر حضرت رضا(ع) است، اظهار کرد: بی‌تردید وقتی هنرمندی با احساسی که به تبعیت از فرمایشات حضرت در قالب شعر، موسیقی، نمایش، ادبیات دینی و هر آنچه در قالب هنر جا می‌گیرد، اثری را خلق می‌کند، می‌تواند معارف رضوی را به جامعه انتقال دهد. 
طالبی خطاب به تولیدکنندگان محصولات هنری رضوی گفت: اگر فردی توفیق زیارت حرم مطهر رضوی را ندارد یا بضاعت مالی برای سفر به مشهدمقدس و زیارت را ندارد، شما با آن اثری که با جان و دل تولید کردید، آن دلداده حرم رضوی را به معشوقش حضرت رضا(ع) وصل می‌کنید. 
وی ضمن تقدیر از مدیران و کارکنان پرتلاش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی افزود: این مؤسسه طی یک سفرش به استان سمنان، نور رضوی را به این استان برده به طوری که بسیاری از هنرمندان سمنان به عشق حضرت رضا(ع) محصولاتی را در ذیل مکتب هنر رضوی تولید کرده‌اند. امیدواریم همگی همت به خرج دهیم تا بتوانیم در خدمت به حضرت رضا(ع) و احیای امر اهل بیت(ع)، بیشترین و بهترین فعالیت را داشته باشیم. 
تاريخ: ۱۴۰۲/۸/۲۱