شب شعر آیینی "آستان ارادت" به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس برگزار شد

 شب شعر آیینی "آستان ارادت" به همت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس برگزار شد

رضایت نامه ای کافی است با مُهر رضا اینجا

شب شعر آیینی "آستان ارادت" یکشنبه شب همزمان با دهه کرامت به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس با حضور جمعی از شعرای مشهدی در تالار فرهنگی نور این شهر برگزار شد.

 در شب شعر آیینی"آستان ارادت" 12 نفر از شعرای مشهدی و مهاجران افغانستانی ساکن مشهد جدیدترین سروده‌های رضوی خود را تقدیم امام مهربانی‌ها نمودند.

محمدجواد غفورزاده، سید حکیم بینش، علی سمرقندی، سیدرضا یعقوبی آل، ملیحه آخوندی، الهه بیات مختاری، غزاله شریفیان، علی گردویی، سیدمحسن علوی، جواد اسلامی، مسعود یوسف پور و سیدابوطالب مظفری شاعرانی بودند که سروده های خود را در قالب رباعی و غزل قرائت کردند.

بس که در جلوه اند و غرق حضور، قم و شیراز مشهدند از دور/ ای قدمگاه روشنت چون طور/ از همان روز زمانِ حضور، پای در سلسله است نیشابور. برخی از سروده مسعود یوسف پور.

خورشید زد به گنبد زردت از آن ببعد/ بازار زرگران خراسان کسادشد. ارث تو جود بود و به دست پسررسید/اینگونه شد که نام محمد، جواد شد. حرف از نیاز شد به شما رو زدیم ما/کم خواستیم و لطف کریمان زیاد شد. برخی از اشعار علی سمرقندی بود.

الهه بیات مختاری نیز درشعر خود گفت: ازسنگ قدمگاه چنین پرنور است، فیروزه این شهر اگر مشهور است /یکبار گذر کردی و یک عمر هنوز، عطر تو چراغ نیشابور است.

سیدمحسن علوی در سروده خود چنین اظهار کرد: تو را از روی دلتنگیِ خود گه گاه می‌خوانم/و هر بار اسمتان را با هزاران آه می خوانم. تمام غصه های من شبیه برگ می‌ریزد/ زمانی که برای تو امین الله می‌خوانم.

درصحن حرم شکسته پر می گردم/ دلسوخته با دیده تر می‌گردم. ای کاش تفاوتی کنم با دیروز/ امروز که از پیش تو بر می‌گردم نیز برخی از سروده محمدجواد غفورزاده بود.

من آداب زیارت را مفاتیح الجنان دیدم/ شنیدم فادخلوها خالدین را بارها اینجا. ریاضُ الجنت است اینجا نیازی بر ریاضت نیست/رضایت نامه ای کافی است با مُهر رضا اینجا، هم بخش از سروده‌ای بود که سیدرضا یعقوبی آل قرائت کرد.

همیشه آنکه صبور است سنگ زیرین است/ولی به نوبت این آسیاب نمی‌چرخد. چگونه راضی از این زندگی است آن مرغی که در حریم امام رضا نمی‌چرخد. به شوق حضرت خورشید آمده است اینجا/زبان اگر که به مدح و ثنا نمی‌چرخد. بخش از اشعار غراله شریفیان بود.

علی گردویی از دیگر شاعرانی بود که سروده رضوی خود را قرائت و بیان کرد: در بین محبانش اگر گم هستم/ پیدا شده امام هشتم هستم. حاجت ندهد اگر مرا حرفی نیست/تنها نگران حرف مردم هستم
تاريخ: ۱۴۰۲/۳/۸