پوستر ویژه دهه کرامت و کلیپ «هوای رضا» تولید شد

 پوستر ویژه دهه کرامت و کلیپ «هوای رضا» تولید شد


در آستانه میلاد امام هشتم(ع)، پوستر ویژه دهه کرامت و کلیپ «هوای رضا» توسط مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید شد.

این پوستر ویژه دهه کرامت توسط مرجان جلالی گرافیست مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با توجه به گلدوزی‌های قدیمی بانوان در پرده‌های منازل روستایی و ارتباط دلی این بانوان با حرم مطهر رضوی طراحی شده است.
در این راستا، تعدادی از پرده‌های قدیمی در جنوب خراسان گردآوری و از آن‌ها عکاسی شده است. سپس موتیف‌های پرندگان و گل‌های مورد نیاز نیز از این پرده‌ها استخراج شده است.
شعرهای عامیانه مورد استفاده در این پوستر نیز با بررسی و اسکن زیارت‌نامه‌های قدیمی حرم مطهر رضوی گردآوری شده است.
بدین‌ترتیب این پوستر با بهره‌گیری از نمادهای گنبد و گلدسته حرم مطهر رضوی، گل و پرنده با همان بافت بکار رفته در پرده‌های گلدوزی شده و همچنین شعرهای گردآوری شده، در ابعاد 50 در 70 سانتی‌متر طراحی و منتشر شده است.
ابیات «این خیابان تو و صحن و رواق تو بهشت است»، «روضه‌ات جنت فردوس مسمی برضایی»، «اگر خیال تو سوی رضا هست بسم‌الله» و «بسر هوای رضای خداست بسم‌الله»، بر روی این پوستر به چشم می‌خورد.
 

معرفی کلیپ

همچنین مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، براساس طراحی این پوستر دهه کرامت، کلیپ «هوای رضا» را در مدت 2 دقیقه به کارگردانی و تدوین علی میرزایی با هنرمندی شرف نساء افتخاردوست تولید کرده است.
مهدی شریفی مدیریت تولید، امیر صحرایی فلاح تصویربرداری و امیرحسین میرزایی انتخاب موسیقی کلیپ هوای رضا را برعهده دارند.  امیرحسین قربان‌پور نیز مسئول هماهنگی اثر بوده است.
این کلیپ روایتگر عرض ارادت بانویی سالمند به حضرت رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) در ایام دهه کرامت از داخل منزلش در روستایی در خراسان است.
در این کلیپ منزل این بانوی روستایی به پرده مشابه پوستر ویژه دهه کرامت این مؤسسه مزین است. این کلیپ و پوستر در دهه کرامت در بستر مجازی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در دهه کرامت در حال برگزاری است.

تاريخ: ۱۴۰۲/۳/۶