هفته فیلم و عکس مشهد آغاز شد

 هفته فیلم و عکس مشهد آغاز شد
هفته فیلم و عکس مشهد با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در پردیس سینمایی اطلس آغاز شد. 
 این رویداد هنری حوزه فیلم و عکس به همت انجمن سینمای جوانان ایران- خراسان رضوی با برنامه‌های متنوع همچون نمایش فیلم، نشست تخصصی و نمایشگاه عکس از بعدازظهر دوشنبه 23 خرداد سال 1401 در پردیس سینمایی اطلس این شهر مقدس شروع شده است و تا 26 خرداد در این پردیس ادامه دارد. 
سید وحید سیدحسینی؛ مدیر انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی با اشاره بر اینکه هفته فیلم و عکس، رویداد هنری است که در سال‌های گذشته نیز برگزار شده است، اظهار کرد: در این رویداد، فیلم‌هایی که در قالب‌های مختلف مستند، داستانی، تجربه‌گرا و پویانمایی توسط هنرجویان مشهد در طول سال 1400 تا 1401 ساخته شده است، اکران می‌شود. 
وی با اشاره بر اینکه علاوه بر نمایش فیلم‌های هنرجویان در یک سال گذشته، فیلم‌های حرفه‌ای نیز به روی پرده می‌رود، گفت: برگزاری این رویداد هنری به هنرجویان فیلم‌سازی و علاقه‌مندان حوزه فیلم این فرصت را می‌دهد تا این آثار را همراه با استادان حوزه فیلم تماشا و بررسی کنند. 
سیدحسینی با تأکید بر نقش آموزشی این رویداد هنری ادامه داد: همچنین کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی حوزه فیلم با حضور تنی چند از کارگردانان و فیلم‌سازان مطرح کشور همچون بهمن و بهرام ارک، محمدرضا مصباح، عادل تبریزی و سعید پوراسماعیلی در کنار نمایش فیلم‌های هنرجویان و فیلم‌های حرفه‌ای در هفته امسال فیلم و عکس مشهد برگزار می‌شود.   
این مقام مسئول گفت: نمایشگاه عکسی نیز در کنار برنامه‌های حوزه فیلم در این رویداد هنری برگزار می‌شود که امسال نمایشگاه آثار منتخب «فتوواک 2018» در محل پردیس سینمایی اطلس برپا شده است.  
وی با تأکید بر اینکه حضور عموم علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد هنری آزاد و رایگان است، اضافه کرد: اختتامیه هفته فیلم و عکس مشهد همراه با رونمایی از کتاب هفته فیلم و عکس بعدازظهر جمعه 27 خردادماه برگزار خواهد شد.
سیدحسینی خاطرنشان کرد: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی نیز با توجه به دغدغه‌های خود در ارتقای هنر کشور به ویژه شهر مشهد در برگزاری این رویداد هنری ما را حمایت و همراهی کرد
تاريخ: ۱۴۰۱/۳/۲۴