"حلقه عشاق" در نگارخانه رضوان

 "حلقه عشاق" در نگارخانه رضوان

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و با همکاری موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی و انجمن خوشنویسان خراسان رضوی نمایشگاه آثار خوشنویسی دوازده استاد خوشنویس مشهد با حضور جمع  کثیری از اساتید و هنرمندان خوشنویسی مشهد در نگارخانه رضوان افتتاح شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در این نمایشگاه 32 اثر در اقلام نستعلیق ، نسخ و ثلث
 از دوازده استاد خوشنویسی مشهد که موفق به کسب گواهی استادی از انجمن خوشنویسان ایران شده اند برای مدت یک هفته در نگارخانه رضوان به نمایش گذاشته شده است.
محمود جمالی مسئول نگارخانه رضوان در مورد این نمایشگاه گفت : نمایشگاه حلقه عشاق نتیجه تفاهم صورت گرفته بین انجمن خوشنویسان خراسان رضوی و موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی است که در اسفند ماه سال گذشته منعقد شد .
وی افزود : دراین نمایشگاه که در ایام گرامیداشت مقام معلم و در راستای حمایت از هنرمندان خوشنویس استان برگزار شده است   ، آثار 12 تن از هنرمندان خوشنویسی مشهد  (عباس ضروری، هادی ذوالریاستین نعمت اللهی، محمدعلی فراستی، محمدعلی باقرزاده طوسی، مریم سادات موسوی، جواد نگاریان، مریم امام وردی، سمیه ناطقی، فاطمه مقیمی، وحید نیکویی وعلی دربان رضوی ) که طی آزمون اخیر موفق به کسب گواهی نامه استادی از انجمن خوشنویسان ایران شده اند به نمایش گذاشته شده است .
جمالی در مورد برنامه های آتی نگارخانه رضوان گفت : نگارخانه رضوان در راستای توسعه و ترویج هنر اسلامی در سال جاری اجرای نمایشگاه های هدفمند از اساتید داخلی و خارجی در حوزه هنرهای مختلف همراه با کارگاه های تخصصی و سخنرانی را در دستور کار خود دارد.
شایان ذکر است نمایشگاه حلقه عشاق تا پنج شنبه 22 اردیبهشت ماه درنگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 از ساعت 9 الی 12 و 17 الی 20  دایر و پذیرای علاقمندان می باشد.
گزارش تصویری
تاريخ: ۱۴۰۱/۲/۱۸