رونمایی از مستند "در این بهشت بی پایان" ؛روایتی متفاوت از سپهر معنا گستر رضوی

 رونمایی از مستند "در این بهشت بی پایان" ؛روایتی متفاوت از سپهر معنا گستر رضوی
رونمایی از مستند "در این بهشت بی پایان" ؛روایتی متفاوت از سپهر معنا گستر رضوی

آیین رونمایی از مستند «در این بهشت بی پایان» که روایتی متفاوت از کوشش های صورت گرفته و کمتر مطرح شده آستان قدس رضوی در روزهای محدودیت تردد به حرم مطهر رضوی و با هدف نمود و معرفی گنجینه عظیم هنری حرم مطهرُ، معنویت بی پایان جاری در این سپهر قدسی و نمایش خدمت خادمان هنرمند این آستان بود برگزار گردید.
مستند «در این بهشت بی پایان که به همت مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و با مشارکت حرم مطهر رضوی تولید شده است و نمایانگر هنرنمایی خادمان بارگاه مقدس حضرت رضا (ع) در طول تاریخ و اقدامات کم نظیر آستان قدس رضوی در روزهای کرونا برای حفظ و مرمت این گنجینه سترگ بوده با حضور چهره هایی چون دکتر عبدالحمید طالبی رئیس سازمان علمی فرهنگ آستان قدس رضویُ‌، دکتر محمد مهدی برادران معاون وزیر صمت، حسین زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضویُ،‌دکتر رجوعی رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) و جمعی از هنرمندان استان خراسان رضوی برای نخستین بار به نمایش عمومی در آمد.
امیر مهدی حکیمی مدیرعامل مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی پیرامون روند تولید این مستند این گونه توضیح داد: در روزهایی که به دلایل فراگیری و شیوع بیماری کرونا دسترسی زوار به حرم مطهر رضوی با محدودیت مواجه شد اقدامات بنیادین و بی نظیری در حوزه عمران و بهسازی حرم مطهر رضوی صورت گرفت. با توجه به این که به دلیل حضور همیشگی و پیوسته انبوه زائران در طول سالیان گذشته امکان اقدامات بنیادین در این حوزه وجود نداشتُ‌آستان قدس رضوی از این آسیب به عنوان فرصتی ویژه در جهت حفظ و بازپیرایی هنری مجموعه حرم مطهر رضوی بهره برد. مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در راستای مستندسازی این کوشش های ارزشمند، کتاب «عمارت خانه خورشید» که روایتی از این اقدامات فنی بود را تهیه نمود. این گزارش پس از ملاحظه رهبر معظم انقلاب، تقدیر و تشکر ایشان را از عوامل این اقدامات به همراه داشت که طی تقریط مبارک ایشان ثبت گردید. اما در کنار این گزارش مقرر شد تا اثری مستند و تصویری به بهانه این اقدامات تولید شود که ضمن نمایش خدمت هزاران خادم هنرمند دستگاه حضرت رضا (ع) در همه سالیان این آستان مقدس، مردم را با گوشه هایی کمتر دیده شده از این مجموعه مقدس آشنا سازد. مستند «در این بهشت بی پایان» ضمن جست و جوی این هدف کوشش کرده تا فضایی مملو از معنویت و تجربه زیارت را برای مخاطبان به همراه اورد.
حکیمی همچنین ضمن اشاره به این مسئله که این مستند که در مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و حرم مطهر رضوی تولید شده و پخش آن به زودی از شبکه های سراسری تلویزیون نیز انجام خواهد شد از  هاشم مسعودی و مجتبی احسانی به عنوان تهیه کنندگان، محمد صادق رمضانی کارگردان، هنرمند فقید سعید تشکری و محمد جواد استادی نویسندگان متن، آریا عظیمی نژاد آهنگساز و علی سبحانی تصویربردار این مستند نام برد. 
لازم به توضیح است آیین رونمایی از این مستند صبح روز چهارشنبه سوم فروردین ماه در پردیس سینمایی هویزه مشهد برگزار گردید.
 
تاريخ: ۱۴۰۱/۱/۳