به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ویژه برنامه شعرخوانی «حماسه واژه‌ها(2)» در نگارخانه رضوان ضبط شد

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ویژه برنامه شعرخوانی «حماسه واژه‌ها(2)» در نگارخانه رضوان ضبط شد

مهدی سیم‌ریز، مسئول انجمن ادبی رضوی این مؤسسه در گفت‌وگو با روابط عمومی بیان کرد: حماسه واژه‌ها در قالب سلسله برنامه‌های شعرخوانی با حضور شاعران برجسته کشور به صورت ادواری برگزار می‌شود که دومین دوره آن بعدازظهر روز گذشته در نگارخانه رضوان ضبط شد.

وی به ضبط حماسه واژه‌ها(1) به مناسبت میلاد باسعادت امام علی(ع) در زمستان 1399 در مشهد اشاره و ادامه داد: پخش نخستین برنامه آن در فضای مجازی آستان قدس رضوی در سال گذشته بسیار مورد استقبال و توجه مخاطبان اهل شعر و ادب قرار گرفت.

مسئول انجمن ادبی رضوی با بیان اینکه اجرای برنامه حماسه واژه‌ها را سعید بیابانکی، شاعر و مجری توانمند کشور برعهده دارد، گفت: دومین دوره این ویژه برنامه شعرخوانی همزمان با ایام ولادت حضرت رضا(ع) با حضور 14 شاعر برجسته کشور و استان در حال تولید است.

سیم‌ریز افزود: محمدجواد غفورزاده(شفق)، محمدعلی صفری زرافشان، محمود اکرامی‌فر، زکریا اخلاقی، مصطفی محدثی خراسانی، محمدکاظم کاظمی، قاسم رفیعا، علی اصغر داوری ترشیزی، مصطفی جلیلیان مصلحی، حسن دلبری، محمدرضا رحیمی عنبران، سیده‌ فاطمه موسوی، راضیه رجائی و عاطفه سادات موسوی، در حماسه واژه‌ها(2) حضور بهم رساندند.

مسئول انجمن ادبی رضوی تصریح کرد: شاعران برجسته کشور با توجه به اینکه تنها یکبار به این برنامه دعوت می‌شوند می‌توانند شعرهای منتخب خود را در موضوعات و قالب‌های مختلف در این ویژه برنامه شعرخوانی بخوانند.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم میزبان تمامی استادان و شاعران برجسته کشور باشیم تا مجموعه کاملی به ویژه در حوزه شعر آیینی در قالب برنامه حماسه واژه‌ها؛ آیینه چهل سال شعر فارسی تولید شود.

سیم‌ریز ادامه داد: در حال حاضر این برنامه با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا بدون حضور عموم مخاطبان برگزار و ضبط می‌شود تا فیلم آن در بستر رسانه ملی و فضای مجازی پخش شود.

 

 

تاريخ: ۱۴۰۰/۴/۶