محورهاي ده‌گانه ويژه برنامه‌هاي دهه كرامت تشريح شد

 محورهاي ده‌گانه ويژه برنامه‌هاي دهه كرامت تشريح شد
مديرعامل موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي محورهاي ده‌گانه ويژه برنامه‌هاي دهه كرامت رضوي را در جمع خبرنگاران تشريح كرد.

به گزارش ستاد خبري جشن‌هاي ميلاد رضوي، علي ثابت‌نيا گفت: موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي برنامه‌هاي فرهنگي-هنري متنوعي را براي گروه‌هاي نوجوانان، جوانان، دانش‌آموزان و دانشجويان در نظر گرفته است.
ثابت نيا ادامه داد: با همکاری بنیاد سینمایی فارابی ۵۰ هزار بسته فرهنگی شامل کتاب و بسته متبرک برای اهدا به کودکان مناطق زلزله زده و ساکن در مناطق محروم کشور توزیع می‌شود. این بسته‌ها همزمان با میلاد امام رضا(ع) در قالب ۵ کاروان و با نمایش هر شب فیلم کلاه قرمزي برای این کودکان و ده‌ها برنامه فرهنگی دیگر توزیع می‌شود.
وي درجمع خبرنگاران با بیان اینکه برخی از برنامه‌های دهه کرامت از ماه‌ها قبل از شروع این ایام طراحي و دنبال شده است، اضافه کرد: توليد دو اثر موسيقي با موضوع حضرت رضا (ع)، توليد آلبوم صوتي بچه‌هاي رضوان، برنامه همسفر با پروانه‌ها ويژه گروه سني كودك و نوجوان با موضوع امام رضا(ع) و خلق بزرگ‌ترين نقاشي‌خط دنيا با موضوع قرآن و حضرت رضا (ع) از جمله برنامه‌هاي محوري اين موسسه است.

ثابت‌نيا اعلام كرد: از ديگر برنامه‌هاي محوري موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي كه در دهه كرامت رضوي اجرا مي‌شود، مي‌توان به برگزاري هشت كارگاه هنري، توليد هفت كتاب با مضمون امام رضا (ع) و برگزاري شب شعر ملكوت هشتم اشاره كرد.

وي با اشاره به مشاركت اين موسسه هنري در بيست‌و ششمين دوره فيلم كودك و نوجوان، بيان كرد: توليد چهار هزار تابلوي هنري و نمايش در 100 نقطه در 48 كشور دنيا، ارسال 50 هزار بسته‌ي فرهنگي براي كودكان زلزله‌زده و ساكن در مناطق مرزي و محروم و چاپ 200 هزار پوستر از فعاليت‌هاي ديگر موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي در دهه كرامت رضوي است.

گفتني است مؤسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي ‌در طول بيش از دو دهه فعاليت خود در عرصه هنر و فرهنگ ناب اسلامي-ايراني كوشيده است تا علاوه بر حفظ،‌ توسعه و ترويج هنر اسلامي با پردازش و توليد هنرهاي اسلامي-ايراني در همه رشته‌ها و شاخه‌هاي مرتبط همت گمارد.

در اين راستا اين مؤسسه در كنار توليد آثار هنري فاخر و ايجاد خلاقيت، ‌نوانديشي و نوآوري در هنر اسلامي و ايراني، ارايه تابلوهاي هنري نفيس در حوزه هنرهاي تجسمي به قلم و دست هنرمندان برگزيده كشور و توليد محصولات هنري و فرهنگي از نمونه آثار، تصاوير و نمادهاي حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) را در دستور كار خود دارد.
تاريخ: ۱۳۹۱/۷/۵