ويژه برنامه «همسفر با پروانه‌ها» آغاز شد

 ويژه برنامه «همسفر با پروانه‌ها» آغاز شد
ويژه برنامه «همسفر با پروانه‌ها» با محوريت امام رضا(ع) در مجتمع فرهنگي هنري امام خميني(ره) وابسته به آستان قدس رضوي آغاز شد.

اين برنامه كه به مناسبت دهه كرامت رضوي و براي گروه‌های سنی«ب» و «ج» در نظر گرفته شده است، تا انتهاي مهرماه ميزبان سه هزار كودك در مناطق كم برخوردار خواجه ربيع و تبادكان مي‌باشد.

اين برنامه در چهار بخش پرده‌خواني و نقالي، نمايش سايه‌اي، نمايش عروسكي و كارگاه كتاب و قصه و در پنج نوبت ولادت تا امامت، داستان گنجشك و مار، كارگاه كتاب و قصه، هجرت تا شهادت و نمايش عروسكي اجرا مي‌شود.

از ديگر برنامه‌هاي محوري موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي كه در دهه كرامت رضوي اجرا مي‌شود، مي‌توان به برگزاري هشت كارگاه هنري، توليد هفت كتاب با مضمون امام رضا (ع) و برگزاري شب شعر ملكوت هشتم اشاره كرد.

گفتني است مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) در سال 1379 و با عنايت ويژه توليت عظماي آستان قدس رضوي به خدمت رساني به مناطق محروم،‌ در منطقه خواجه ربيع مشهد به بهره‌برداري رسيد.

اين مجموعه در طول بيش از 10 سال فعاليت خود در عرصه فرهنگ و هنر توانسته است با برخورداري از جايگاه مناسب در جامعه فرهنگي و هنري شهر مشهد، هنرجويان و هنرمندان متعددي را در دامان خود پرورش دهد.

فعاليت‌هاي عمده مجتمع امام خميني(ره) به دو بخش آموزشي و فرهنگي هنري تقسيم مي‌شود كه در بخش آموزش، اين مجتمع با برگزاري بيش از 20 عنوان كلاس در رشته‌هاي مختلف در بخش فرهنگي و هنري نيز برگزاري برنامه‌هايي چون همايش‌ها و جلسات هنري، نشست‌هاي ادبي و شب‌ شعر، همايش‌هاي مذهبي،‌ كارگاه‌هاي هنري با حضور اساتيد برجسته ‌و برپايي نمايشگاه‌هاي مختلف را در دستور كار خود دارد.
تاريخ: ۱۳۹۱/۷/۵