تئاترهای مشهدی بیشترین جوایز را دریافت کردند

 تئاترهای مشهدی بیشترین جوایز را دریافت کردند

در اختتامیه ششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اعلام شد.

 به گزارش خبرنگار اعزامي ما به ششمين جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ,تئاترهاي مشهدي که در اين جشنواره شرکت کرده بودند بيشترين سهم را از جوايز اين رويداد هنري به خود اختصاص دادند.
در اين ميان نمايش "کوپه شماره 8" که نويسنده و کارگرداني آن را مهدي سيم‌ريز و نمايش "به سمت شرق" به کارگرداني سيد جواد رحيم‌زاده که به همت موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي تهيه شده بودند حائز هشت مقام برتر شدند.
در بخش کارگرداني مهدي سيم ريز رتبه اول را با ارائه اثر کوپه شماره هشت به خود اختصاص داد و همچنين وي در قسمت نمايشنامه نويسي جايزه سوم را به همراه لوح تقدير نصيب خود کرد.
زهرا ناوشکي بازيگر نمايش کوپه شماره هشت از مشهد نيز رتبه دوم بازيگري زن؛ لوح تقدير و هشت ميليون ريال جايزه نقدي را از آن خود کرد.
حسين طاهري بازيگر نمايش کوپه شماره هشت از خراسان رضوي نيز به عنوان بهترين بازيگر مرد حائز رتبه اول شد و تنديس جشنواره، ديپلم افتخار و 10ميليون ريال جايزه نقدي دريافت کرد.
در بخش طراحي دکور و صحنه نيز لوح تقدير و مبلغ سه ميليون ريال به طراح دکور نمايش کوپه شماره هشت خانم ليلا بحري اهدا شد.
همچنين از سيدجواد رحيم زاده به خاطر عروسک گرداني برتر تئاتر عروسکي به سمت شرق تقدير شد. موسيقي اين اثر نيز جايزه سوم را به خود اختصاص داد.
گفتني است "کوپه شماره 8" تنها اثر برترمعرفي شده اين رويداد بزرگ هنري به جشنواره فجر بود.
نمايشگاه عکس رضوي با موضوع کودک و امام رضا(ع) ، ايستگاه نقاشي ويژه کودکان، نمايشگاه کتاب کودک و نوجوان و کارگاه عروسک سازي از جمله برنامه هاي جنبي ششمين جشنواره ملي تئاتر کودک و نوجوان و نمايش عروسکي ضامن آهو در بندرعباس بود.

تاريخ: ۱۳۹۱/۷/۳