'كوپه شماره هشت' به "سمت شرق" مي‌رود

  'كوپه شماره هشت' به "سمت شرق" مي‌رود

به گزارش خبرنگار ما امسال دو تئاتر به همت موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي و با هنرمندي هنرمندان مشهدي در جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی و نمایش عروسکی ضامن آهو شركت كرد.

در دومین روز از برگزاری ششمین جشنواره ملی تئاتر كودك و نوجوان رضوی، نمایش 'كوپه شماره هشت' به كارگردانی و نويسندگي 'مهدی سیم ریز' در فرهنگسرای طوبی بندرعباس به روی صحنه رفت.

سیم ریز در سال قبل نیز با سازه چوبی گردان که دکور اصلی نمایش بچه های بهشت را تشکیل می داد علاوه بر به کارگیری این سازه به عنوان ساختمان و دیگر نمادها، توجه و تشويق بسیاری از هنردوستان بر انگیخت.

در نمایش کوپه شماره هشت در واقع کار همان سازه چوبی گردان و متحرک را سازه ای مشابه انجام می دهد که به نماد کوپه قطار و خانه تبدیل و قابلیت تغییر دارد.

مشاور کارگردان اين اثر را حسن طاهری را بر عهده داشته و آهنگسازي آن با هنرمندي مهدی حسنی به سرانجام رسيده است.

همچنين در اين جشنواره نمايش عروسکی "به سمت شرق" به کارگردانی سید جواد رحیم زاده و نویسندگی محدرضا سعادتی در جشنواره ضامن آهو به روی صحنه رفت.

این نمایش 35 دقیقه ای با بهره گیری از مضمون کرامات ائمه اطهار(ع)، روایت خانواده ای را به روی صحنه برد که در یک سفر دریایی به خارج از کشور دچار طوفان و حمله دزدان دریایی شده اما به واسطه لطف پسر خانواده به پرنده حرم آقا علی ابن موسی الرضا(ع) در لحظه حادثه از کمک پرندگان حرم بهره مند شده و نجات می یابند.

تاريخ: ۱۳۹۱/۷/۲