گردآوری50 هزار اثردر شش دوره گذشته جشنواره عکس «خانه دوست»

 گردآوری50 هزار اثردر شش دوره گذشته جشنواره عکس «خانه دوست»

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری، محمدعلی چمی‌گو در نشست خبری هفتمین دوره جشنواره سراسری عکس خانه دوست که صبح روز شنبه 20 مهر در این مؤسسه برگزار شد، ابراز کرد: این جشنواره رویدادی حرفه‌ای است که حداقل 500 عکس برتر از شش دوره گذشته آن در کتاب‌های هر دوره به چاپ رسیده است.
وی ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری دوره‌های قبلی جشنواره خانه دوست به ویژه علی ثابت‌نیا مدیرعامل پیشین مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، کیارنگ علایی و فرامرز عامل بردبار دبیرهای دوره‌های قبلی این جشنواره افزود: بخش‌ها و جوایز جشنواره در هفتمین دوره آن افزایش یافته است.
مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با اشاره به آغاز پیاده‌روی اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به کربلا و پوشش این برنامه توسط عکاسان کشور گفت: امیدواریم این عکاسان در پیاده‌روی دهه آخر صفر مشهد مقدس حضور داشته باشند و اتفاقات این رویداد مهم را نیز ثبت و ضبط کنند.
چمی‌گو ادامه داد: بخش «زائران پیاده رضوی» همچون ششمین دوره جشنواره در کنار بخش «زیارت و آیین‌های زیارتی» در هفتمین دوره نیز وجود دارد.
وی به افزوده شدن دو بخش «وقف و نذر رضوی» و «زیر سایه خورشید» به هفتمین دوره جشنواره عکس خانه دوست اشاره و تصریح کرد: ثبت لحظه‌های عرض ارادت و توسلات مردم ایران و جهان در مواجهه با پرچم متبرک آستان مقدس رضوی و کاروان‌های مردمی خدام حضرت رضا(ع) که در نقاط مختلف در داخل و خارج کشور صورت می‌گیرد، در بخش زیر سایه خورشید پذیرش خواهد شد.
مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی درباره بخش جدید «زیارت‌های نوروزی» هفتمین جشنواره خانه دوست نیز گفت: کم‌نظیرترین جمعیت زائران و مجاوران در زمان تحویل سال نو در حرم مطهر رضوی حضور دارند که امیدوارم افزوده شدن این بخش به بخش‌های جشنواره موجب شود تا این لحظه‌ها نیز ثبت شوند.
وی با اشاره به اینکه کتاب هفتمین دوره جشنواره عکس خانه دوست به صورت الکترونیکی چاپ خواهد شد، بیان کرد: آثار برگزیده دوره‌های گذشته این جشنواره در قالب برپایی نمایشگاه‌های متنوع در مشهد و شهرهای مختلف کشور ارائه شده است. همچنین از آثار آن برای تولید محصولاتی مانند پوستر استفاده می‌شود.
چمی‌گو با اشاره به استقبال عکاسان کشور برای حضور در اردوی ششمین دوره جشنواره عکس خانه دوست سال گذشته، ابراز کرد: امسال نیز این اردو در کنار عکاسی در داخل و اطراف حرم مطهر رضوی با تمرکز بر عکاسی از زائران پیاده دهه آخر صفر در مسیرهای منتهی به مشهد برگزار می‌شود.
وی افزود: همچنین هفتمین جشنواره عکس خانه دوست در پایان برگزاری جشنواره از خبرنگارانی که در پوشش برنامه‌های این جشنواره با مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی همکاری کنند، تقدیر ویژه خواهد کرد.
مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: امیدواریم این دوره جشنواره نیز با تغییرات و ابداعات جدید با مشارکت عکاسان کشور رو‌برو شود و بتواند گام‌های خود را به خوبی در راستای پاسداری از میراث و هنر ایرانی- اسلامی و ترویج آموزه‌های اهل بیت(علیهم‌السلام) به‌ویژه فرهنگ مهرپرور رضوی و همچنین اعتلای مفهوم غنی زیارت با بیانی هنرمندانه بردارد.

تاريخ: ۱۳۹۸/۷/۲۸