عضو هيأت مديره مؤسسه آفرينش‌هاي هنري: هنر در خدمت بازشناسي معارف رضوي است

 عضو هيأت مديره مؤسسه آفرينش‌هاي هنري: هنر در خدمت بازشناسي معارف رضوي است

مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملک و ‌ عضو هيأت مديره مؤسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي گفت: هنر اسلامي اصطلاحي ريشه‌دار در تاريخ هنر است.

سيد مجتبي حسيني در گفتگو با خبرنگار ما افزود: هنرمنداني كه در اين بخش فعاليت مي‌كنند، پيام‌هاي ويژه‌اي با محتواي ديني به مخاطبان خود القا مي‌كنند.

وي تصريح كرد: همه ائمه‌ي ما نور واحدند و تفكيك و تحصيص هنر به نام يكي از آن حضرات معصوم، مفهوم خاصي را توليد نمي‌كند و استفاده و قناعت بر مفهوم اصلي «هنر ديني» صحيح‌تر به نظر مي‌رسد.
حسيني در تشريح هدف از آثار ارائه شده در دهه كرامت به همت مؤسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي، گفت: محور مشترك همه برنامه‌هاي مؤسسه آفرينش‌ها استفاده از ابزاري به عنوان هنر در بازشناسي معارف رضوي و فعاليت‌هاي مختلف آستان قدس رضوي است.

مديرعامل موسسه كتابخانه و موزه ملي ملك عنوان كرد: مخاطبان شاهد، تعداد قابل توجهي از آثار فاخر مؤسسه را در دهه كرامت هستند اما بايد دقت كرد طي چند سال قبل، تلاش‌هاي برنامه‌ريزي شده و منظمي را مؤسسه آفرينش‌ها در دستور كار داشته تا امروزه بتوانيم به بهانه ميلاد امام رضا(ع) شاهد رونمايي تعدادي از آثار ارزشمند هنري در بخش‌هاي مختلف هستيم.
وي هنر فاخر را محصول ذهني فاخر دانست و اضافه كرد: اين موضوع نيازمند برنامه‌ريزي فاخر و پرداخت هزينه‌هايي متناسب براي توليد هر اثر فاخر مي‌باشد.

اين مدیر هنري ادامه داد: بايد بيشتر از آنچه در توليد آثار فاخر به كميّت پرداخته مي‌شود به كيفيت توجه شود.
حسيني گفت: اگرچه محصولات هنري همواره بيانگر مفهومي خاص و تبليغ عناصري مشخص هستند ولي به هيچ نبايد سبب شعارزدگي ما شود.
عضو هيأت مديره مؤسسه آفرينش‌هاي هنري در پايان خاطرنشان كرد: موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي امسال نيز در دهه كرامت چند جشنواره هنري اجرا مي‌كند و در اين راستا آثار فاخري نيز منتشر خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۹۱/۷/۱