همزمان با آغاز دهه مبارک فجر شاعرانه های انجمن ادبی رضوی، بوی انقلاب گرفت

 همزمان با آغاز دهه مبارک فجر شاعرانه های انجمن ادبی رضوی، بوی انقلاب گرفت

همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند  انقلاب اسلامی شاعران انجمن ادبی رضوی در نخستین روز از یوم الله دهه فجر، محفل آیینی خود را به اشعار انقلابی مزین کردند.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی  دوشنبه 12 بهمن ماه همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، شاعران آیینی انجمن ادبی رضوی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، در جلسه هفتگی خود، اشعاری با مضامین انقلابی، قرائت نمودند.
در این جلسه آقایان عرفانیان، نیک فرجام، ناصری گلمکانی، میرزایی، مطهری نیا، حمیدزاده، رزمجو، رحیمی، ظهوری و تعدادی دیگر از شعرا، به شعرخوانی با موضوع انقلاب پرداختند و همچنین اشعاری آیینی طبق روال هر هفته، توسط دیگر شاعران حاضر در جلسه، خوانش شد.
جلسه این هفته انجمن ادبی رضوی، میزبان چهار مهمان شاعر از دیگر شهرها آقایان: نجیبی از بروجرد، عرفانیان و جعفرنیا از اصفهان و نجاتی از زنجان بود.
جلسه هفتگی شعر انجمن ادبی رضوی، سالیان طولانی است هر دوشنبه از ساعت 17 الی 19 در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی، اتاق 154 با حضور اعضای انجمن ادبی رضوی و شاعران سطح شهر مشهد برگزار می گردد. شرکت در این محفل برای علاقه مندان به شعر و ادبیات آیینی، آزاد است.
 
شعر منتخب هفته

پاي بوس
من خارم و از تو رنگ و بو مي گيرم
از خاك حريم ات آبرو مي گيرم
پروانه ام و در طلب اذن دخول
چون شمع زِ اشك خود وضو مي گيرم
تا نام تو بوده گرمي بازارم
يك بار نيفتاده گِره در كارم
مرهون دعا و شير مادر هستم
امروز اگر بر تو ارادت دارم
زُوار كه بر مِهر تو دلباخته اند
از شوق تو سَر ‍زِ پای نشناخته اند
در همهمه ي دور حریمت انگار
دل ها به ضريح پنجه انداخته اند

 
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۱۵