عضو هیات علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مطرح کرد؛ قدرتمند شدن اقتصاد فرهنگی در جامعه بستگی به هنرمندان دارد

 عضو هیات علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مطرح کرد؛ قدرتمند شدن اقتصاد فرهنگی در جامعه بستگی به هنرمندان دارد


عضو هیات علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی ، قدرت اقتصاد فرهنگی در جوامع بشری را به دست هنرمندان آن جامعه دانست.
به گزارش روابط عمومی مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم سعدی در چهارمین نشست هم اندیشی موسم باران با موضوع "جوان وجوانی" که در مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب خاطر نشان کرد: اگر قدرت اقتصاد فرهنگی برخی کشور ها یک منبع در آمد بسیار بزرگ شده است به دلیل این است که هنرمندان آن جامعه اهمیت آن را در یافته‌اند و با مدیریت فرهنگی مناسب به آن می پردازند.
وی افزود: اقتصاد فرهنگی جوامع هنگامی قدرتمند می شود که در راستای بیان واقعیات و در دست جوانان دنبال شود و اگر قرار باشد بر خلاف واقع صورت پذیرد نه تنها پیشرفتی حاصل نمی شود، بلکه به یک معضل تبدیل می شود .
استاد حوزه علمیه ودانشگاه یاد آور شد: هنرمندان باید این را بدانند که اقتصاد دولتی با اقتصاد فرهنگی کاملا متفاوت است وباید از هم تفکیک شوند ودر این صورت است که وارد شدن در عرصه هنر یک مزیت محسوب می شود ودیگر دغدغه ای به عنوان اینکه آینده آن معلوم نیست ، وجود نخواهد داشت.
شایان ذکر است جوانان حاضر در این نشست با بحث وتبادل نظرات خود در راستای موضوع جلسه با استاد مدعو به پرسش و پاسخ پرداختند.
پنجمین نشست هم اندیشی موسم باران با موضوع " جوان وسبک زندگی "ودر تاریخ 26 شهریور ماه ، در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) با حضور فعالان فرهنگی هنری وجمعی از هنر جویان برگزار خواهد شد.

 

تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۲۷