«همسفر با پروانه‌ها» میزبان کودکان پایتخت معنوی ایران

 «همسفر با پروانه‌ها» میزبان کودکان پایتخت معنوی ایران
«همسفر با پروانه‌ها» میزبان کودکان پایتخت معنوی ایران
سومین طرح تلفیقی «همسفر با پروانه‌ها»، میزبان کودکان و نوجوانان پایتخت معنوی ایران شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی،  مسئول مجتمع فرهنگی‌هنری امام‌خمینی(ره) با اعلام این خبر افزود: طرح تلفیقی «همسفر با پروانه‌ها3» در پی اجرای موفق دو طرح پیشین در سال گذشته، با موضوع سیره  و روش زندگانی امام‌رضا(علیه السلام) و همچنین آموزش آداب زیارت، برای گروه سنی «ب» و «ج» پیش‌بینی شده و از 7مهرماه تا 14 آبان‌ماه پذیرای کودکان و نوجوانان مشهد‌الرضاست.
روح‌الله مهدی‌پناه در توضیح زوایای مفهومی و کاربردی این طرح گفت: در نظر است که آموزه‌های دینی را به شکل غیرمستقیم و با استفاده هوشمندانه از ابزار هنر به نسل خردسال شهرمان منتقل کنیم.
وی افزود: در این طرح پنج‌بخشی، کودکان پس از شرکت در کارگاه ساخت عروسک و عروسک‌گردانی، نمایش سایه‌ای «شیران پرده» به کارگردانی سیدوحید حمیدزاده را که روایتی است از یکی از کرامات حضرت امام‌رضا(علیه السلام)، می‌بینند.
مهدی‌پناه در ادامه عنوان کرد: پس از آن، دو بخش نمایشگاهی دوبعدی میزبان کودکان است که با نقالی محمد جهانپا، داستانی جذاب برای کودکان روایت می‌شود. در این دو بخش، کودکان با قصه شخصیت اصلی داستان با نام «رضا» که به خاطر بیماری، از اردوی مشهد بازمانده، همراه شده و با روایت پروانه‌ای که به خواب رضا می‌آید، با زندگی و سیره اخلاقی امام‌رضا(علیه السلام) و همچنین آداب زیارت ایشان آشنا می‌شوند.
مسئول مجتمع فرهنگی‌هنری امام‌خمینی(ره) افزود: پایان‌بخش برنامه‌های این طرح، اجرای نمایش عروسکی «بهشت دوره یا نزدیک» به کارگردانی نسیم یاقوتی است که بر پایه احادیث رسیده از حضرت ثامن‌الحجج(علیه السلام) روایتی به‌روز از اخلاق و سیره آن حضرت، ارائه می‌کند.
مهدی‌پناه ادامه داد: در پایان طرح نیز علاوه بر برگزاری مسابقه مرتبط با برنامه و تقدیر از برگزیدگان، هدایایی به رسم یادبود به بازدیدکنندگان تقدیم می‌شود.
مسئول مجتمع امام خمینی(ره) عنوان کرد: این طرح، به سفارش موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس، در مجتمع امام‌خمینی(ره) برنامه‌ریزی شده و با کارگردانی کلی محمد جهانپا، تا 14 آبان‌ماه اجرا می‌شود.
 مهدی‌پناه در پایان افزود: بازدید از این طرح رایگان بوده و علاقه‌مندان می‌توانند برای هماهنگی، با شماره 7416660 تماس برقرار کنند.

تاريخ: ۱۳۹۲/۷/۸