«جشن سپاس» در مجتمع امام‎خمینی(ره)

 «جشن سپاس» در مجتمع امام‎خمینی(ره)
در این مراسم که با حضور اقشار مختلف مردم و هنرمندان شهر مشهد همراه بود، ضمن معرفی برگزیدگان مسابقات «رنگین‎کمان سرخ»  و «انقلاب نور»، از 4هنرمند برجسته شهر، به پاس همکاری مستمر و متعهدانه با مجتمع امام‎خمینی(ره) در سال 91، تقدیر شد.
مدیر مجتمع امام‎خمینی(ره) در ابتدای این مراسم، ضمن خوشامدگویی به حضار، گفت: مفتخریم که در راستای ترویج فرهنگ رضوی و تعالیم روح‎بخش دین مبین اسلام، توانستیم برنامه‎های متنوعی را در سال 91 پیش‎بینی و اجرا نماییم.
روح‎الله مهدی‎پناه با اشاره به برنامه‎های محوری مجتمع امام‎خمینی(ره) در سال 91، افزود: با اجرای طرح‎های «همسفر با پروانه‎ها 1و2» با موضوع امام‎رضا(ع) و امام‎ حسین(ع)؛ نخستین فستیوال ملی تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه» با مضامین اخلاقی و سیره رضوی؛ اجرای نمایش‎های متنوع؛ نشست‎ها و کارگاه‎های تخصصی و... توانستیم بیش از 110هزار نفربرنامه برای اهالی این منطقه تدارک بینیم.
وی ادامه داد: امید داریم که با حمایت‎های موسسه آفرینش‎های هنری آستان قدس رضوی، سالی نکوتر را پیش رو داشته باشیم.
مدیر مجتمع فرهنگی‎هنری امام‎خمینی(ره) در پایان، ضمن اشاره کوتاهی به مسابقه بزرگ نقاشی «رنگین‎کمان سرخ»، افزود: باوجود حجم کم تبلیغات، بیش از 1100اثر از نواحی مختلف آموزشی مشهد به دبیرخانه ارسال شد که پس از داوری مقدماتی، 350اثر به مرحله نهایی راه یافت و امروز از 40 برگزیده این مسابقه، تقدیر خواهدشد.
در ادامه این مراسم، از 6هنرجوی برتر دوره‎های آموزشی مجتمع، 3برگزیده مسابقه پیامکی «انقلاب نور» و 40برگزیده مسابقه بزرگ نقاشی «رنگین‎کمان سرخ» تقدیر به عمل آمد. در بخش ویژه این مراسم نیز از هنرمندان برجسته شهر مقدس مشهد، آقایان حسین طاهری، جواد محمدزاده، محمد جهانپا و میثم نویریان، به پاس همکاری مستمر و متعهدانه با مجتمع امام‎خمینی(ره) در سال 91، تقدیر شد.

در حاشیه:
* نمایشگاهی از 80 اثر برگزیده مسابقه بزرگ نقاشی «رنگین‎کمان سرخ»، در جنب سالن همایش‎ها برپا شده بود.

* اجرای 3آهنگ ملی و مذهبی از حمید حیدری، در کنار اجرای زنده قطعه‎ای کوتاه از آثارش، از بخش‎های جذاب مراسم بود.

* نمایش «عکاسخانه» به کارگردانی جواد رحیم‎زاده، در انتهای مراسم اجرا شد که به شدت مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

تاريخ: ۱۳۹۲/۱/۲۰