«همسفر با پروانه‎ها» تمدید شد

 «همسفر با پروانه‎ها» تمدید شد

مدیر مجتمع فرهنگی‎هنری امام‎خمینی(ره) با اشاره به برگزاری این طرح از 13آذرماه، گفت: باتوجه به استقبال خوب مدارس و پیش‎دبستانی‎های سطح شهر از «همسفر با پروانه‎ها2»، اجرای این طرح که تا 20دی‎ماه پیش‎بینی شده بود، تا بیست‌وهفتم این ماه ادامه خواهد داشت.

روح‎الله مهدی‎پناه با اشاره به میزان استقبال کودکان و نوجوانان از این طرح افزود: تا روز گذشته، نزدیک به 4هزار کودک از این طرح بازدید کرده‎اند که باتوجه به برودت هوا در این ایام و تعطیلی چندروزه مدارس، آمار قابل قبولی است.
وی عنوان کرد: این طرح از پنج بخش نمایشگاه تصویری همراه با نقالی، تئاتر سایه‎ای، کارگاه بازی و قصه و نمایش پویانمایی تشکیل شده است که بر پایه سنجش نظر میدانی، کارگاه تئاتر سایه‎ای که داستان تیر رهاشده از کمان حرمله تا گلوی حضرت علی‎اصغر را روایت می‎کند، از اقبال بیشتری نزد مخاطبان همراه بوده است.

مهدی‎پناه با اشاره به لزوم بازنگری در شیوه آموزش‎های دینی به کودکان و نوجوانان، افزود: در عصر سرعت و فناوری، در عرصه آموزش، از کودکان سرزمینمان عقب مانده‎ایم و بسیاری از آموزش‎های ارائه‎شده به نسل امروز، کارایی خود را از دست داده است.
وی تاکید کرد: مجتمع فرهنگی‎هنری امام‎خمینی(ره) به پشتوانه حمایت‎های موسسه آفرینش‎های هنری آستان قدس رضوی، در حال آزمایش تجربه‎هایی جدید در حوزه آموزش‎های دینی به کودکان و نوجوانان است که امیدواریم با حمایت‎های بیشتر مسئولان، بتوانیم قدم‎های بلندتری را در این زمینه برداریم.
مدیر مجتمع امام‎خمینی(ره) ادامه داد: از ابتدای سال جاری، علاوه بر اجرای دو مقطعی طرح «همسفر با پروانه‎ها1» با موضوع زندگانی امام‎رضا(ع) و «همسفر با پروانه‎ها2» با موضوع زندگانی امام‎حسین(ع)، فستیوال تئاتر کودک و نوجوان «آهوانه» با موضوع سیره رضوی و مضامین تربیتی، با 58 اجرای نمایش، برای کودکان و نوجوانان پایتخت معنوی ایران اجرا شده است و امیدواریم که امکان اجرای طرح «همسفر با پروانه‎ها3» با موضوع زندگانی پیامبر اکرم(ص) نیز تا پایان سال جاری فراهم شود.

شایان ذکر است؛ طرح ترکیبی «همسفر با پروانه‌ها2»از 13 تا 27 دی‌ماه، در مجتمع فرهنگی‌هنری امام‌خمینی(ره) واقع در خواجه‌ربیع 23 پذیرای کودکان و نوجوانان پایتخت معنوی ایران است.

گزارش تصویری همسفر با پروانه ها 2

تاريخ: ۱۳۹۱/۱۰/۱۸