آغاز همکاری‌های مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

  آغاز همکاری‌های مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
 
همکاری‌های مشترک مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی با برگزاری نخستین جلسه هم‌اندیشی این دو مجموعه آغاز شد.
 این جلسه هم‌اندیشی با حضور امیرمهدی حکیمی مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و سعید جعفری‌راد رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان این دو مجموعه، یکشنبه چهارم تیرماه در محل این مؤسسه در مشهدمقدس برگزار شد.

معرفی اهداف و مأموریت‌ها
محمدجواد استادی مشاور مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اظهار کرد: توجه به مباحث فناورانه و نوآورانه که در فضاهای علمی و دانشگاهی دنبال می‌شود، یکی از محورهای مورد پیگیری این مؤسسه به شمار می‌آید، از این رو بررسی زمینه همکاری¬های مشترک با نهادها و مجموعه¬های همسو یکی از اولویت¬های مورد پیگیری این موضوع است.
وی افزود: امیرمهدی حکیمی در بخش نخست این جلسه، نکاتی را پیرامون اهداف و رویکرد مؤسسه، مأموریت‌ها و برنامه‌های آن و عملکرد دو سال اخیر، جهت‌بخشی فعالیت‌ها و پروژه کلان مکتب هنر رضوی و آنچه از این پروژه انتظار می‌رود، مطرح کرد. سعید جعفری‌راد نیز درباره مأموریت‌ها و اهداف پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، مطالبی را بیان کرد.
استادی ادامه داد: همچنین در این جلسه، محورهای مشترک و مأموریت‌هایی که امکان دنبال کردن آن‌ها به صورت مشترک توسط این دو مجموعه وجود دارد، تعریف شد که می‌توان به توسعه فعالیت‌ها در زمینه رویکردهای دانش‌بنیان و تأسیس خانه‌های فناورانه با رویکرد پیگیری مأموریت‌های هنری به ویژه با محوریت هنر رضوی اشاره کرد.

امضای 2 تفاهم‌نامه مشترک در آینده نزدیک
مشاور مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی بیان کرد: در نهایت مقرر شد دو تفاهم‌نامه با ذکر محورها و افق‌های همکاری‌های مشترک بین این دو مجموعه تدوین شده، برنامه عملیاتی آن‌ها نیز در کمترین زمان ممکن مشخص شود و کارگروه‌های مشترک عملیاتی¬سازی بین دو مجموعه شکل گیرد.
استادی گفت: تفاهم‌نامه اول، بین مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با محوریت تأسیس و توسعه مجموعه‌های دانش‌بنیان، توجه به صنایع خلاق و مسئله تجاری‌سازی محصولات فرهنگی منعقد خواهد شد.
وی اضافه کرد: تفاهم‌نامه دوم میان این مؤسسه و دانشگاه هنر اسلامی تبریز با هدف پیگیری موضوعات و بنیادهای پژوهشی مکتب هنر رضوی منعقد خواهد شد.

همکاری در برگزاری جشنواره «صنایع خلاق فرهنگی عالم آل محمد(ص)»
 
استادی گفت: همچنین مقرر شد در مسیر این همکاری‌ها، سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در زمینه برگزاری نخستین جشنواره ملی صنایع خلاق فرهنگی عالم آل محمد(ص) همکاری جدی داشته باشند. به خصوص که تبریز، از جمله شهرهایی خواهد بود که یکی از رویدادهای این جشنواره در آن برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در جلسه بعدی میان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی در خصوص محورهای اجرایی و زمان‌بندی این رویداد نیز تبادل نظر و گفت‌وگو خواهد شد.
مشاور مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه‌ها به ویژه با رویکردهای کاربردی و کارکردی، برنامه‌ریزی عملیاتی و توسعه دامنه این مشارکت‌ها، شاهد تحقق اهداف مهم مکتب هنر رضوی باشیم.
استادی خاطرنشان کرد: این مؤسسه در راستای توسعه مأموریت‌ها و برنامه‌هایش و همچنین برنامه‌ریزی در جهت تحقق اهداف تعیین شده، یکی از محورهای فعالیت‌های خود را به همکاری و مشارکت با دیگر نهادها و مراکز همسو و همراه اختصاص داده است و در این راستا از تمامی ظرفیت‌های کشور به منظور این هم‌افزایی‌ها و تعریف پروژه‌ها و برنامه‌های مشترک در جهت تحقق اهداف کلان پروژه مکتب هنر رضوی استفاده می‌کند.

تاريخ: ۱۴۰۲/۴/۶