همزمان با دهه کرامت؛ نمایش «آهوان» در شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی روی صحنه می‌رود

  همزمان با دهه کرامت؛ نمایش «آهوان» در شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی روی صحنه می‌رود

نمایش «آهوان» از آثار تولیدی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی راه یافت و همزمان با دهه کرامت در تبریز به روی صحنه می‌رود.

نمایش رضوی "آهوان" به نویسندگی مهدی سیم‌ریز و کارگردانی محمد جهانپا تهیه شده است که چهارشنبه سوم خرداد 1402 و در سومین روز از برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی از ساعت 18 در سالن اصلی تئاتر شهر تبریز اجرا خواهد شد.  
نمایش آهوان به حوادث اوائل قرن سوم هجری و دعوت مأمون عباسی از حضرت رضا(ع) برای قبول ولایتعهدی می‌پردازد. همچنین در این نمایش، موضوع دلایل پذیرش این عنوان از سوی حضرت رضا(ع) مورد بررسی قرار می‌گیرد.
محمد تقی‌نژاد، علیرضا رواندل، امیر احسان امیرپور، جلال کریم‌زاده، علی ضمیری، نازیلا نوروزی، مهناز آسوده، صادق سفید باغی، مصطفی قدرتی، امیرحسین مالکی، محمدتقی اثنی عشری، امیر سرداریان، نیما پسندیده، دانیال نامدار، یزدان منیریان، حسام سلطانی، سجاد چزگی و امیر حسن‌پور، در این نمایش رضوی نقش‌آفرینی دارند.
مرتضی روحی و مهدی شریفی نیز به ترتیب آهنگساز و طراح صحنه نمایش آهوان هستند. وحید ممیزی نیز طراح حرکات و بازیگردان این نمایش را برعهده دارد.
شایان ذکر است، شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی با همراهی بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) و مشارکت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از یکم تا پنجم خردادماه در تبریز برگزار خواهد شد.
تاريخ: ۱۴۰۲/۲/۳۱