به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ نماهنگ «جان جهان» ویژه دهه کرامت تولید شد

  به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ نماهنگ «جان جهان» ویژه دهه کرامت تولید شد

در آستانه دهه کرامت، نماهنگ سرود «جان جهان» با موضوعات امام زمان(عج) و امام رضا(ع) به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مشهدمقدس تولید شد.

کارشناس مسئول هنرهای دیداری و شنیداری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: این مؤسسه در ادامه فعالیت‌های هنری خود با محوریت مکتب هنر رضوی در حوزه‌های مختلف، با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره ظرفیت‌های اثربخشی سرود برای فرهنگ‌سازی در جامعه و گسترش ارزش‌های دینی و ملی در بین کودکان و نوجوانان، اقدام به تهیه نماهنگ سرود جان جهان کرد.
مهدی شریفی گفت: این اثر با شعری از محمدجواد الهی‌پور با همکاری گروه سرود «شمیم انقلاب» شهر قم در قالب تلفیق سرود و مداحی اجرا و ضبط شده است. رسول صدوقی نیز اجرای ملودی و مداحی این اثر و رضا ثقفی آهنگسازی و تنظیم آن را برعهده داشتند.
وی افزود: ویدئو کلیپ این نماهنگ نیز براساس سناریویی برگزیده در مدت سه روز در اردیبهشت ماه در مشهد ضبط شده است چنان‌که بیشتر نماهای آن در سطح شهر و بخشی نیز در داخل حرم مطهر تصویربرداری شده است. همچنین این نماهنگ با تکنیک «وپژوال افکت» تدوین شده است.
شریفی از مؤسسه فرهنگی هنری «فجری فیلم» به عنوان مجری طرح این نماهنگ نام برد و گفت: سناریوی کلیپ جان جهان را نعمت‌الله سرگلزایی نوشته و تدوین و کارگردانی آن را مهدی سرگلزایی برعهده داشته است. امین فاضلی و علی محمد خانیکی نیز به ترتیب مدیر تولید و مدیر تصویربرداری اثر بودند.
وی بیان کرد: نماهنگ جان جهان با مضامین مرتبط با حضرت مهدی(عج) آغاز شده و در ادامه به مفاهیم انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) می‌پردازد. بخش پایانی آن نیز مرتبط با موضوع امام رضا(ع) است.
شریفی افزود: این اثر از سوی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در آستانه میلاد حضرت رضا(ع) رونمایی و از شبکه‌های سراسری و مجازی پخش خواهد شد.
 

سرود؛ ابزاری اثرگذار

همچنین در حاشیه ضبط نماهنگ جان جهان در مشهد، رسول صدوقی مداح اثر در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در قالب گروهی 15 نفره از جمله 12 نوجوان برای تولید این نماهنگ از قم به مشهدالرضا(ع) مشرف شدیم.
وی با اشاره به تعامل این گروه با مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در تولید این اثر افزود: نزدیک به یک سال مراحل تهیه این سرود، اعم از شعر و ملودی آن پیگیری شده بود و خرسندیم که مراحل تصویربرداری و ضبط نماهنگ آن نیز با موفقیت در مشهد انجام شد.
صدوقی در خصوص حال و هوای اجرا در حرم مطهر رضوی نیز گفت: آقا علی بن موسی الرضا(ع) بنده‌نوازی کردند و مایه افتخارمان است که در پرتوی عنایت ویژه ایشان، مراحل تصویربرداری این اثر به خوبی به اتمام رسید. امیدوارم حضرت رضا(ع) به این سرود برکت دهند و نام ایشان و امام زمان(عج) در فضای جامعه طنین‌انداز شود.
همچنین وی با اشاره به سابقه فعالیت‌های خود در حوزه سرود در مدارس شهر قم از سال 1395، خاطرنشان کرد: سرود، ابزار ارتباطی بسیار خوب و اثرگذاری برای انتقال محتواهای ارزشی به نسل کودک و نوجوان است.

تاريخ: ۱۴۰۲/۲/۲۷