نگارخانه رضوان میزبان نمایشگاه من و معشوق

 نگارخانه رضوان میزبان نمایشگاه من و معشوق

عصر روز گذشته شنبه 6 آذر ماه  آئین گشایش نمایشگاه خوشنویسی "من و معشوق " در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، آیین گشایش این نمایشگاه در حضور جمع کثیری از اساتید و هنرجویان خوشنویسی مشهد ، کاشمر ، نیشابور و تهران  برگزار شد ؛ دراین نمایشگاه 70 اثر از احمد قائم مقامی به سبک نظیره نویسی دوره قاجار ، صفویه و تیموری  به نمایش گذاشته شده است .
قائم مقامی که از سال 59 تا کنون مدرس انجمن خوشنویسان ایران در مشهد و نیشابور بوده است، درباره عشق و پیوندش با خطاطی و خوشنویسی می‌گوید: خوشنویسی را عاشقانه در زندگی پذیرفته ام نه تنها به عنوان خط بلکه به عنوان   یک معشوق مجازی که با آن عمری زندگی می‌کنم.
 او که تاکنون 30 نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور برگزار کرده است، ادامه می‌دهد: زندگی روزمره من حتی بیشتر از خانواده با این هنر عجین شده است و عاشقانه با خط زندگی می‌کنم. نمونه‌های زیبای خطاطی استاد، خود گویای این عشق است. 
وی با تاکید بر اینکه نظیره نویسی ، تقلید نویسی نیست  افزود : در تحقیقات و آموزش چندین ساله  با جزئیات و کلیات خط در سه دوره قاجاریه ، صفویه و تیموری آشنا شدم و از میرعلی هروی به عنوان شاخصه دوران تیموری، میرعماد شاخصه دوره صفویه و میرزا غلامرضای اصفهانی به عنوان سردمدار این هنر در دروه قاجار الهام گرفتم .و تصمیم گرفتم عین به عین آن را انجام بدهم . 
شایان ذکر است نمایشگاه من و معشوق تا پنجشنبه 11 آذرماه دایر بوده و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 9 الی 12 و 17 الی 20 جهت بازدید آثار به نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 مراجعه نمایند
تاريخ: ۱۴۰۰/۹/۷