مسئول واحد رسانه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خبر داد؛ تولید آثار متنوع چندرسانه‌ای با موضوع امام رضا(ع) ویژه دهه کرامت

 مسئول واحد رسانه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خبر داد؛ تولید آثار متنوع چندرسانه‌ای با موضوع امام رضا(ع) ویژه دهه کرامت

مهدی شریفی در آستانه میلاد امام هشتم(ع) در گفت‌وگو با روابط عمومی بیان کرد: موشن گرافیک «حریم کبریا» براساس یک اثر نگارگری از آثار استاد رضا مهدوی، هنرمند برجسته مشهدی با همکاری مهدی عظیما؛ هنرمند موشن گرافیست و گروه دوبله صدای «آکادمی دوبلاژ مشهد» در مدت یک دقیقه به سفارش این مؤسسه تولید شده است.

وی گفت: همچنین 3 کلیپ موشن با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی با موضوع امام رضا(ع)، براساس نقاشی‌های کودکانه کتاب «نوری در روشنایی»، از آثار منتشر شده توسط کانون تولید شده است. ساخت این آثار به نویسندگی عاطفه رنگ‌آمیز و کارگردانی مهدی شریفی با حضور بازیگران کودک و نوجوان انجام شده است.

مسئول واحد رسانه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با اشاره به تهیه سرود جدیدی به سفارش این مؤسسه به مناسبت ولادت امام رضا(ع) جهت استفاده گروه‌های سرود فعال در سطح شهر و کشور گفت: محمدجواد الهی‌پور و میلاد قنبری به ترتیب شاعر و آهنگ‌ساز این سرود هستند.  

شریفی ادامه داد: همچنین کلیپ «پیغام تولد» با نگاهی نو به خاطرات کودکان محدوده سنی 6 تا 12 سال از حرم مطهر رضوی به نویسندگی شادی غفوریان و کارگردانی علی میرزایی در مدت پنج دقیقه تولید شده است.

مسئول واحد رسانه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تصریح کرد: این آثار تولیدی از شبکه‌های سراسری از جمله شبکه دو سیما و پویا و همچنین فضاهای مجازی این آستان مقدس همزمان با دهه کرامت در حال پخش و انتشار است.

وی درباره دیگر برنامه‌های واحد رسانه این مؤسسه در ایام پربرکت میلاد امام رضا(ع) نیز گفت: همچنین منتخبی از آثار تولید شده مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در سال‌های گذشته از جمله عکاسخانه، مجموعه کلیپ‌های «یار خراسانی» و «شمسه رضوان»، کلیپ‌های سرود، پویانمایی‌های «لالایی‌های رضوی» و پرده‌خوانی هشت قسمتی «روایت عشق» در دهه کرامت از شبکه‌های مختلف سیما همچون شبکه پویا در حال پخش است.

تاريخ: ۱۴۰۰/۳/۳۱