نمایشگاه نقاشی‌خط «خیر کثیر» در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد

 نمایشگاه نقاشی‌خط «خیر کثیر» در نگارخانه رضوان مشهد افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی، محسن توسلی در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه خیر کثیر که با حضور جمعی از هنرمندان و هنردوستان پیشکسوت مشهدی بعدازظهر روز گذشته در نگارخانه رضوان برگزار شد، به خبرنگار ما گفت: این نمایشگاه با نمایش بیش از 50 اثر نقاشی‌خط در ابعاد مختلف به مناسبت سال‌روز میلاد فرخنده حضرت فاطمه الزهرا(س) برپا شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش‌تر آثار این نمایشگاه در سال جاری خلق شده است، افزود: این نمایشگاه در قالب نمایش تابلوهای گوناگون روایت‌های فدک و سوره کوثر را بیان می‌کند. همچنین تعدادی تابلو نیز مرتبط با موضوع نمایشگاه در کنار این دو روایت اصلی در معرض دید عموم گذاشته شده است.

این هنرمند مشهدی گفت: مجموعه «فدک؛ باغی که بود» با بیش از 20 اثر نقاشی‌خط سرگذشت این باغ را در صدر اسلام برای بازدیدکنندگان نمایشگاه روایت می‌کند.

توسلی با بیان اینکه روایت دوم مربوط به چهارده معصوم(ع) است، افزود: سوره کوثر به صورت بزرگ در نقطه طلایی کار این روایت نوشته شده و در لابه‌لای متن سوره کوثر نیز تعدادی از القاب و اسماء حضرت فاطمه(س) از جمله رشیده، سیده، شریفه، جلیله، نوریه، حنانه و... ترسیم شده است.

وی به ظرفیت بسیار خوب مشهد در رشته نقاشی‌خط و جایگاه آن پس از تهران اشاره و بیان کرد: هنرمندان نقاشی‌خط باید در خلق آثارشان صداقت داشته باشند، اثری اصل به مخاطب ارائه دهند و از جعل و تقلید اثر سایر هنرمندان به نام خود بپرهیزند.

توسلی خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان هنری کشور توجه بیشتری به هنر و هنرمندان داشته باشند و بیش‌تر در فضاهای هنری مانند نگارخانه‌ها حضور بهم رسانند.

تلاشی صادقانه

مرتضی روحانی هنرمند پیشکسوت مشهدی نیز با اشاره به سابقه 30 ساله فعالیت هنری خود و محسن توسلی گفت: شاگردانم همچون استادانم هستند. توسلی نیز صادقانه و با علاقه در رشته‌های نقاشی و خوش‌نویسی فعالیت کرده و اکنون هنرمند موفقی است چنانکه نمایشگاه خیر کثیر بهترین نمایشگاهی بود که از آن بازدید کردم.

وی با بیان اینکه آثار نمایشگاه خیر کثیر با رنگ‌های متنوع، خطوط پخته و ترکیبات بسیار هنرمندانه خلق شده است، افزود: یک هنرجوی جوان رشته نقاشی‌خط برای پیشرفت در هنرش باید خوب ببیند، زیر نظر استادی باتجربه فعالیت کند و در کارش تلاش مداوم و تفکر داشته باشد. همچنین آثار تمامی هنرمندان کشور را بررسی کرده و بر روی آنها به‌عنوان الگو کار کند تا به نتیجه برسد.

لازم به ذکر است، نمایشگاه انفرادی نقاشی‌خط خیر کثیر از 27 بهمن تا یکم اسفند 98 از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 در نگارخانه رضوان مشهد واقع در خیابان کوهسنگی 17، شماره 16 پذیرای علاقه‌مندان است.

تاريخ: ۱۳۹۸/۱۱/۳۰