ششمین نشست «شاعر ماه» در حرم مطهر رضوی برگزار شد

 ششمین نشست «شاعر ماه» در حرم مطهر رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری، ششمین نشست از سلسله جلسات ادبی «شاعر ماه» با موضوع معرفی «سید حسن حسینی» و خوانش چند شعر برجسته و معرفی آثار این شاعر معاصر با حضور استاد محمد کاظم کاظمی در تالار شیخ بهایی ساختمان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

کاظمی در این محفل ادبی گفت: سید حسن حسینی از شاعران معاصر و هم‌دوره با قیصر امین‌پور و از بنیان‌گذاران حوزه اندیشه و هنر اسلامی بود که این حوزه بعدها وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی شد.

وی تصریح کرد: این شاعر معاصر در زمینه شعر انقلاب نیز فعالیت داشت و در زمان جنگ در رادیو ارتش فعالیت می‌کرد. او همچنین شاعری منتقد با انتقادهای بسیار سازنده بود و گاهی با اشعار انتقادی‌اش جریان‌سازی می‌کرد. از او می‌توان به عنوان یکی از بنیان‌گذاران شعر انقلاب نیز نام برد. 

کاظمی افزود: سید حسن حسینی انتقادهای خود را به زبان طنز بیان می‌کرد. این شاعر با انتشار مجموعه  «هم‌صدا با حلق اسماعیل» خود را به عنوان شاعری خلاق و صاحب سبک به جامعه ادبی معرفی کرد.

وی ادامه داد: معرفی آثار بیدل به عنوان شاعری نوگرا و خوانش 2 هزار و هشتصد غزل از غزلیات بیدل از دیگر فعالیت‌های او است که با توجه به دشوار بودن اشعار بیدل، این اقدام او برای جامعه ادبی بسیار ارزشمند بود. صوت خوانش اشعار بیدل توسط سید حسن حسینی هنوز هم موجود است.

کاظمی با بیان اینکه آثار سید حسن حسینی اخیرا توسط انتشارات «سوره» به چاپ رسیده است، بیان کرد: براده‌ها؛ مجموعه‌ای از تاملات اجتماعی و ادبی، بیدل سپهری و سبک هندی؛ پژوهشی در زمینه سبک شناسی، گنجشک و جبرئیل؛ کتاب شعر، مشت در نمای درشت؛ مقایسه ادبیات و سینما و نوش‌داروی طرح ژنریک؛ مجموعه اشعار طنز از جمله آثار او است.

تاريخ: ۱۳۹۸/۸/۱۳