سرود «دختران سرزمین من» در دبیرستان دخترانه امام رضا(ع) مشهد اجرا شد

 سرود «دختران سرزمین من» در دبیرستان دخترانه امام رضا(ع) مشهد اجرا شد

مسئول واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با روابط عمومی بیان کرد: سرود دختران سرزمین من توسط 470 دانش‌آموز واحد 6 دبیرستان دخترانه امام رضا(ع) صبح امروز در این واحد به بهترین شکل هم‌خوانی شد.
سید مجتبی ذبیحی ادامه داد: این سرود به مناسبت ایام دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی با مضمون دفاع مقدس، حضرت زهرا(س)، حضرت زینب(س)، واقعه گوهرشاد، دختران و... تهیه شده است.
وی با اشاره به اینکه سرود دختران سرزمین من به سبک آکاپلا (شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) اجرا شد، گفت: شعر این سرود را محمدمهدی سیار سروده و ملودی آن را احسان جوادی تنظیم کرده است.
ذبیحی اضافه کرد: این برنامه فرهنگی با همکاری واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، مسئولان دبیرستان دخترانه امام رضا(ع) بنیاد فرهنگی رضوی و امور بانوان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی انجام شد.
لازم به ذکر است، واحد آوای رضوان با بهره‌گیری از ظرفیت بانوان علاقه‌مند توانسته برنامه‌های متنوعی را در حوزه اجرای گروهی سرود در مشهد برگزار کند که می‌توان به اجرای سرود در جشن روز دختر در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد و شب شعر گوهرشاد در دهه کرامت سال جاری اشاره کرد.

 

تاريخ: ۱۳۹۸/۷/۴