به مناسبت دهه کرامت اشعار بانوان در سومین شب شعر «گوهرشاد» در جوار حرم رضوی زمزمه شد

 به مناسبت دهه کرامت اشعار بانوان در سومین شب شعر «گوهرشاد» در جوار حرم رضوی زمزمه شد
سومین شب شعر «گوهرشاد» با شعرخوانی بانوان شاعر آیینی به مناسبت دهه کرامت در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، سومین شب شعر گوهرشاد با حضور محمد مهدی‌نژاد نوری معاون علمی آستان قدس رضوی، علی سروری مجد دبیر جایزه جهانی گوهرشاد، جمیله علم‌الهدی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران، فاطمه دژبرد سرپرست مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی، برگزیدگان چهارمین دوره این جایزه جهانی و جمعی از بانوان شاعر و اهل شعر و ادب، شب گذشته در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برپا شد.
دبیر جایزه جهانی گوهرشاد در این مراسم ابراز کرد: شاعران باید نعمت ذوق ادبی خود را در مسیر رضایت خالق به ‌کار گیرند تا موجب فزونی شود.
سروری مجد به حضور سیده اعظم حسینی نویسنده کتاب «دا» و یکی از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه جهانی گوهرشاد در این مراسم اشاره و اضافه کرد: این بانو ذوق ادبی خود را در امر نویسندگی به ‌کار گرفته است و کتابی نوشته که طی دفعات متعدد در کشور تجدید چاپ شده است.
وی با تأکید بر تأثیرگذاری حضرت خدیجه(س)، حضرت فاطمه زهرا(س)، حضرت زینب(س) و... در عصر خود و برگزیده بودن حضرت مریم(س) گفت: هنرمندان با ذوق هنری و ادبی خود باید این شخصیت‌های برجسته دنیا را به جهانیان معرفی کنند.
دبیر جایزه جهانی گوهرشاد ادامه داد: ادیبان و نویسندگان باید جست‌وجو کنند و بیاندیشند که چه بانوان برجسته‌ای در عصر آنان وجود دارد و آنان را معرفی کنند.
وی به انتشار کتاب شعر گوهرشاد نیز اشاره کرد و افزود: حضور نوجوانان و جوانان در این شب شعر موجب خرسندی است. امیدوارم با حضور بانوان شاعر در این مسیر، کتاب‌های شب شعر گوهرشاد یکی پس از دیگری منتشر شود و در دسترس مخاطبان قرار گیرد و حتی شعرهای آنان توسط عموم مردم حفظ شود.
در این شب شعر فاطمه نانی‌زاد دبیر انجمن شعر بانوان رضوی گوهرشاد تهران، عالیه مهرابی مسئول کانون خادم‌یاری شعر و ادب استان یزد، زهرا حسین‌زاده از افغانستان و زهرا سپهکار از اصفهان شعرهای خود را قرائت کردند.
زهرا محدثی خراسانی، اسماء سجادی، عاطفه سادات موسوی، عالیه رجبی، اعظم صباغ، عطیه انتظام و سعیده کرمانی از جمله شاعران مشهدی این مراسم بودند که شعرخوانی کردند. شعرهایی در قالب غزل با محوریت واقعه گوهرشاد، حجاب، امام رضا(ع)، همسران شهدای مدافع حرم و زن در سومین شب شعر گوهرشاد زمزمه شد.
اجرای گروه سرود آوای رضوان بانوان با محوریت امام رضا(ع) و پخش نماهنگ درباره واقعه گوهرشاد از دیگر برنامه‌های این شب شعر بود. عاطفه جعفری شاعر جوان مشهدی نیز اجرای این برنامه را بر عهده داشت.
لازم به ذکر است، سومین شب شعر گوهرشاد با همکاری انجمن ادبی بانوان رضوی "گوهرشاد" وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی برگزار شد.
تاريخ: ۱۳۹۸/۴/۲۴