نگارخانه رضوان میزبان آثار منتخب ششمین دوسالانه تذهیب های قرآنی شد

 نگارخانه رضوان میزبان آثار منتخب ششمین دوسالانه تذهیب های قرآنی شد

آیین گشایش نمایشگاه آثار ششمین دوسالانه تذهیب های قرآنی شامگاه گذشته باحضور جمع کثیری از هنرمندان وهنردوستان کشور در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، شامگاه شنبه 22 دی ماه علاقمندان به هنر تذهیب و نگارگری از نقاط مختلف کشور در نگارخانه رضوان مشهد گرد هم آمده بودند تا شاهد جلوه گری آثار منتخب ششمین دوسالانه تذهیب های قرآنی  باشند .
مراسم راس ساعت 17:30 با حضور مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری محمد علی چمی گو ، هیات داوران ، اساتید و هنرمندانی از شهر های مختلف کشور  با افتتاح  سالن تذهیب و نگارگری توسط مدیر عامل موسسه و مدیر جشنواره آغاز و سپس پس از بازدید آثار ، سالن دوم که به آثار تشعیر و طراحی نقوش اسلامی اختصاص دارد به دعوت مدیرعامل موسسه به یمن روز ولادت حضرت زینب (س) توسط زهرا فیضی از هنرمندان مکتب هنررضوان و مسئول دبیرخانه این جشنواره افتتاح شد .
ششمین دوسالانه به اذعان هیات داوران شاهد آثاری به مراتب برجسته از دوره های قبل است
محمد علی چمی گو در گفتگو با خبرنگاران ضمن دعوت از جامعه هنر دوست مشهد برای بازدید از این نمایشگاه گفت : خوشبختانه در ششمین دوسالانه علی الرقم فرصت اندکی که داشتیم شاهد آثار فاخری از نقاط مختلف کشور بوده ایم نیاز نیست مذهب و نگارگر بود که بتوان از دیدن آثار لذت برد ، جلوه آثار به اندازه ایست که بسیار چشم نواز و رو ح گشاست.
وی با اشاره به استقبال هنرمندان از برگزاری کارگاه های آموزشی در شهر های مختلف افزود: از هم اکنون برنامه ای برای کارگاه های آموزشی  دوسالانه هفتم برنامه ریزی شده است و برگزاری چندین کارگاه  در نقاط مختلف کشور خصوصا در مناطق دور افتاده ای که از آموزش های هنری بی نصیب مانده اند در دستور کار قرار دارد.
وی در خاتمه به برنامه دوسالانه ششم برای نمایش آثار منتخب نمایشگاه در شهرهای مختلف نوید داد و گفت : د راین دوره در نظر داریم فرصت بازدید آثار برای هنرمندان سایر شهرها نیز در حد توان مقدور شود بنابراین طی ماه های آتی آثار برای نمایش به سایر شهرهای ارسال و به صورت دوره ای در نمایشگاه های سایر شهرها برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است نمایشگاه آثار منتخب ششمین دوسالانه تذهیب های قرآنی تا پنج شنبه 27 دی ماه در نگارخانه رضوان  واقع در کوهسنگی 17 ادامه خواهد داشت .
تاريخ: ۱۳۹۷/۱۰/۲۳