عکاسان خانه دوست با زائران پیاده رضوی همراه شدند

 عکاسان خانه دوست با زائران پیاده رضوی همراه شدند

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، مراسم افتتاحیه  اردوی عکاسی ششمین جشنواره ملی عکس خانه دوست عصر دیروزیکشنبه سیزده آبان با حضور رضوی حجت الاسلام گنابادی نژاد  رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس ، محمد علی چمی گو مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی و جمعی از عکاسان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام گنابادی نژاد ضمن خوش آمد گویی به عکاسان پذیرفته شده در اردو به آنان گفت : عکاسی  یکی از بهترین هنرها ست ، این هنر با رصد صحنه‌ها می‌تواند در غم‌ها و شادی‌ها و جلوه‌های زیبا و پرمعنای زندگی مردم سهیم شود.
گنابادی‌نژاد برگزاری اردوی عکاسی از زائران پیاده حرم مطهر رضوی را یک اقدام ارزنده توسط مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی دانست و گفت: مضجع منور حضرت رضا(ع)، نگارخانه ی بسیار بزرگی از هنرهای مختلف در طول تاریخ است.
وی افزود: شما عکاسان در طول عمر هنری خود عکس‌های بسیاری گرفته‌اید که بی‌شک از درجه کیفی و تکنیکی بالایی برخوردار بوده و هر کدام با هدف خاصی گرفته شده است، اما مهم‌ترین تفاوت عکس‌های شما در این اردو، صاحب‌ اثرتان  است. چرا که شما قرار است عکس‌هایی را بگیرید که صاحب آن‌ها امام رضا(ع) است.
در ادامه این مراسم محمدعلی چمی گو نیز ضمن خوشامدگویی به عکاسان گفت : زائران پیاده حرم مطهر رضوی، بهترین زائران این آستان ملکوتی هستند و از اقصی نقاط ایران اسلامی به پابوسی حضرت رضا(ع) می‌آیند ،عکاسان حاضر در اردوی سراسری ششمین جشنواره خانه دوست که از بین عکاسان کشور برای حضور در این اردو انتخاب شدند، باید قدر فرصت و موقعیت عکاسی از این زائران را بدانند.
در بخش دیگری از این برنامه حمید سبحانی دبیر اجرایی جشنواره خانه دوست نکاتی در مورد برنامه اردو ، قوانین و مقررات عکاسی در جاده ها و ... برای عکاسان یادآور شد .
در بخش پایانی این مراسم کارگاه آموزشی با حضور دکتر محمد مهدی رحیمیان پژوهش‌گر و استاد دانشکده هنرهای زیبا و  دانشگاه تهران و عضو هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران دایر شد.
در این کارگاه رحیمیان  پس ا زمرور آثار برگزیده پنج دوره قبل جشنواره خانه دوست  و نقد و بررسی برخی آثار به موضوع عکاسی مستند با رویکرد عکاسی زیارتی پرداخت .
شایان ذکر است اردوی عکاسی ششمین جشنواره ملی عکس خانه دوست امسال با عکاسی از زائرین پیاده شرایطی ویژه برای عکاسان منتخب اردو مهیا نموده است .
تاريخ: ۱۳۹۷/۸/۱۴