آثاری از اساتید استان در آستان خورشید

 آثاری از اساتید استان در آستان خورشید
عصر دیروز نگارخانه رضوان در مراسم گشایش نمایشگاه آستان خورشید میزبان جمع کثیری از اساتید خوشنویسی ، مدیران فرهنگی ، هنردوستان و هنرجویان  خراسان رضوی بود .
 به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آُستان قدس رضوی ، محمد ظریف ‌صدر مسئول مجموعه هنری رضوان شب گذشته، ۲۱ مهرماه در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه توضیح داد : نمایشگاه شامل منتخب آثار ۲۶ نفر از اساتید خوشنویسی استان است که درجه استادی یا درجه یک هنری دریافت کرده‌اند.

ظریف صدر با بیان اینکه مجموع آثار ۵۰ اثر خوشنویسی است، عنوان کرد: بحث تخصصی نمایشگاه مد نظر ما بوده که نمایشگاه از لحاظ کیفی بسیار سطح بالایی دارد. مضامین آثار، مذهبی، دینی، عرفانی و ادبی است. ما قصد داریم که هر سال مشابه چنین نمایشگاهی را در این ایام برگزار کنیم.

مسئول مجموعه هنری رضوان گفت: روز پنجشنبه در حاشیه اختتامیه نمایشگاه، دکتر مهدی صحراگرد در رابطه با تاریخ خوشنویسی در مشهد و خراسان رضوی صحبت خواهد کرد. همچنین آلبومی از آثاری که در نمایشگاه حضور داشتند، آماده کردیم که به عنوان یادمان برگزاری این نمایشگاه در سال ۹۷ در این روز رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: این آثار در سبک های مختلفی چون نستعلیق، ثلث، نسخ و شکسته نستعلیق ، چهار خط اصلی که در ایران بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، از هنرمندان شهرهای مختلف استان از جمله  کاشمر ، نیشابور ،سبزوار و ... ارائه شده است .

مسئول مجموعه هنری رضوان در خاتمه نوید داد : بزودی نمایشگاه‎ دیگری از آثار پیشکسوتان استان  برگزار خواهیم کرد زیرا درجه آن‌ها فراتر از درجه استادی است ، آن‌ها سرمایه های هنر معاصرایران و خوشنویسی هستند.
نمایشگاه آستان خورشید تا پایان هفته همه روزه از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 میزبان علاقمندان خوشنویسی در نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 خواهد بود .
 
 
تاريخ: ۱۳۹۷/۷/۲۲