ششمین همایش ملی شعر " اصحاب الحسین (ع) " با موضوع جون غلام سید الشهداعلیه السلام برگزار می شود

 ششمین همایش ملی شعر " اصحاب الحسین (ع) " با موضوع جون غلام سید الشهداعلیه السلام برگزار می شود
ششمین همایش ملی شعر «اصحاب الحسین(ع)» با موضوع جون غلام سید الشهدا علیه السلام و با حضور استادان و فرهیختگان در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آُستان قدس رضوی ، ششمین همایش ملی شعر «اصحاب الحسین(ع)» با حضور استادان ملی و فرهیختگان کشور 20 محرم‌الحرام (هشتم مهر 1397) بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برپا خواهد شد.
این همایش با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی و اصحاب‌الحسین(مجمع شاعران و مداحان مشهد مقدس)، در راستای تبیین ابعاد شخصیتی اصحاب امام حسین(ع) و معرفی بیشتر دلاوران کربلا برگزار می‌شود.
علاقمندان به  شعر و ادبیات آیینی حداکثر تا دوشنبه 14 محرم(دوم مهر) می‌توانند آثار ادبی خود را با موضوع جَون، غلام سیدالشهدا(ع) از طریق ثبت اثر در سایت شعر هیئت به نشانی «www.shereheyat.ir» به ششمین همایش ملی شعر اصحاب‌الحسین(ع) ارسال کنند. از سه اثر برتر در این همایش تقدیر خواهد شد.
جون بن ابی مالک، بنده سیاه چرده ابوذر غفاری بود که امام حسین(ع) و یارانش را تنها نگذاشت و در دشت کربلا شجاعانه به جنگ با دشمن پرداخت و پس از هلاکت 25 نفر از سپاهیان یزید شهید شد. اباعبدالله الحسین(ع) بر بالین او حاضر شد و گفت خدایا روی او را سپید و بوی او را خوش و او را با نیکان محشور کن و با محمد و آل محمد آشنا و معاشر گردان.
تاريخ: ۱۳۹۷/۶/۲۷