آفتاب غدیر در حرم مطهر رضوی

 آفتاب غدیر در حرم مطهر رضوی


عصر شعر «آفتاب غدیر» با حضور بانوان شاعر آیینی کشور در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، عصر شعر «آفتاب غدیر» با حضور جمعی از بانوان شاعر آیینی کشور بویژه اعضای شورای شعر انجمن ادبی بانوان رضوی، عصر امروز در رواق حضرت زهرا(س) بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برپا شد.
برگزاری این محفل شاعرانه به همت انجمن ادبی بانوان گوهرشاد وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به مناسبت نکوداشت عید غدیر خم و به عنوان یکی از برنامه‌های اردوی تخصصی «شعر هیئت» در مشهد صورت گرفت.
اشعاری با موضوعاتی مانند غدیر خم، امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، حضرت زینب(س) و… در قالب غزل در این عصر شعر خوانده و مورد توجه بانوان زائر و مجاور حرم مطهر رضوی قرار گرفت.
طیبه سادات ثابت، حشمت سید موسوی، عاطفه جعفری، زهرا علی‌پور، رحیمه مهربان، آرزو نصیری، راضیه رجایی و عالیه رجبی، از جمله شاعران مشهدی و اعضای انجمن ادبی بانوان رضوی حاضر در این برنامه بودند که منتخبی از شعرهای مناسبتی خود را قرائت کردند.
همچنین زائرانی مانند راضیه جبه‌داری از قم، ریحانه کاردانی از کاشمر، فاطمه مهدیان از یزد، زهرا غفاری از تهران، معصومه اسکندری از کاشمر، سمانه خلف‌زاده از قم، طاهره نوری از یزد، مرضیه شهیدی از لرستان، بشری صاحبی از تهران، طیبه عباسی از قم و فرشته حسینی از ایلام، در این مراسم شعرخوانی کردند.
لازم به ذکر است، انجمن ادبی بانوان گوهرشاد زیر نظر انجمن ادبی رضوی وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با برپایی جلسات هفتگی شعرخوانی و نقد شعر و نشست‌های مناسبتی عصر شعر، در راستای اشاعه فرهنگ و هنر رضوی فعالیت می‌کند.
 
تاريخ: ۱۳۹۷/۶/۱۰