کودکان هنرمند مشهدی آثار نقاشی خود را در نگارخانه رضوان به نمایش گذاشتند

 کودکان هنرمند مشهدی آثار نقاشی خود را در نگارخانه رضوان به نمایش گذاشتند
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، نمایشگاه آثار نقاشی کودکان-تصویر  متحرک در نگارخانه رضوان افتتاح شد
محمد ظریف مسئول نگارخانه رضوان مشهد در گفتگویی عنوان کرد : این نمایشگاه با حضور28 هنرمند کودک و نوجوان کار خود را آغاز نموده است . تصویرسازی آثار این هنرمندان بصورت برداشتهای آزاد و شخصی از قصه های شاهنامه  با استفاده از تکنیکهای مختلف توسط آنها از مهمترین رویدادهای این نمایشگاه است . 
ظریف افزود : کودکان و نوجوانان با استفاده از تکنیکهای بسیار ساده رایانه ای به متحرک سازی نقاشی های خود می پردازند . از دیگر ویژگی های این نمایشگاه برخورد آزادانه و خلاقانه کودکان در طراحی و رنگ آمیزی و قصه پردازی می باشد که این آثار را از نقاشی های کلیشه ای معمول متمایز می سازد .
در کنار این نمایشگاه ، روز پنجشنبه 1397/02/27  صبح کارگاه نقاشی کودکان و همه روزه تا 27 اردیبهشت ماه هر روز عصر کودکان در کنار آثار خود به روایت قصه های شاهنامه می پردازند . 
نمایشگاه آثار نقاشی کودکان-تصویر متحرک با هدف بزرگداشت مقام فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در نگارخانه رضوان و به همت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی برگزار شده است . 
تاريخ: ۱۳۹۷/۲/۲۵