«دلشدگان» در نگارخانه رضوان به نمایش در آمد

 «دلشدگان» در نگارخانه رضوان به نمایش در آمد
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، علیرضا بهدانی کارشناس هنری نگارخانه رضوان و هنرمند برجسته ی نقاشی و نقاشیخط کشور ، عصر روز گذشته در آیین افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه تذهیب، جای خالی بزرگی در بین نمایشگاه‌‌های هنر‌های اسلامی دارد و نمایشگاه دلشدگان اتفاق فرخنده‌ای است که آن را باید به فال نیک گرفت.
بهدانی  با اشاره به این که معمولا در نمایشگاه‌های خوش‌نویسی، در ابتدا خط مورد توجه قرار می‌گیرد، افزود: متاسفانه در اکثر مواقع، کسی تذهیب را نمی‌بیند و نامی از این هنرمندان در آثار دیده نمی‌شود و حق مطلب برای هنرمندان تذهیب‌کار ادا نمی‌گردد.
 بهدانی با اشاره به اینکه تذهیب‌گر بیشتر از یک خوش‌نویس برای یک تابلو زحمت می‌کشد، اضافه کرد: خوش‌نویسی معاصر با وجود تذهیب است که جلوه گرفته و این را زمانی متوجه می‌شویم که یک اثر خوش‌نویسی را عریان می‌بینیم.
وی با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی، موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و نگارخانه رضوان در این چند سال اخیر با برپایی نمایشگاه‌های دوسالانه و دوره‌های تذهیب‌های قرآنی، تنها حمایت‌کننده از این هنر اصیل بوده‌اند، افزود: امیدوارم با حمایت دیگر ارگان‌ها، جلوه‌های بیشتری از این هنر دیده شود و حق مطلب برای هنرمندان این رشته ادا گردد.
بهدانی ضمن اشاره به نقش بی‌بدیل بانوان هنرمند در اشاعه هنر تذهیب در مشهد افزود: امیدوارم برپایی نمایشگاه‌هایی از این دست، انگیزه‌ای برای سایر بانوان هنرمند مشهدی در راستای عرضه هنر فاخر فراهم کند تا بار دیگر اتفاقات خوبی مانند نمایشگاه دلشدگان که گره موفقی بین هنر خوش‌نویسی و تذهیب ایجاد کرده، رخ دهد.
یادآور می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند از‌ 1 تا 6 اردیبهشت 1397، صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و بعداز ظهرها از ساعت 17 تا 20 به نگارخانه رضوان واقع در خیابان کوهسنگی17 پلاک 16 مراجعه نموده و شاهد تماشای «دلشدگان» باشند.
 
تاريخ: ۱۳۹۷/۲/۲