"خوب ترین حادثه " در نگارخانه رضوان اتفاق افتاد

 "خوب ترین حادثه " در نگارخانه رضوان اتفاق افتاد

آیین گشایش نمایشگاه خوشنویسی خوبترین حادثه روز گذشته شنبه 7 بهمن ماه با حضور جمعی از اساتید ، هنرمندان و هنرجویان خوشنویسی کشور و مشهد گشایش یافت .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در این نمایشگاه آثار خوشنویسی مریم امام وردی در غالب قطعه نویسی اشعار حافظ و مولانا ، احادیثی در مورد صلوات و فرازهایی از خطبه غدیر به شیوه نستعلیق  به تماشا گذاشته شده است .
مریم امام وردی که فوق ممتاز خوشنویسی خود را در سال 90 کسب کرده است در مورد جایگاه خوشنویسی در میان بانوان می گوید : خوشبختانه در ده سال گذشته خوشنویسی در میان بانوان جایگاه ویژه ای یافته است ؛ ما در مشهد پتانسیل قوی از خانمهای خوشنویس داریم ، بانوانی که توانسته اند در جشنواره های بین المللی افتخار کسب نمایند .
وی در ادامه ضمن تشکر از مسئولین نگارخانه رضوان افزود : در چند سال اخیر  موسسه آفرینشهای هنری با برگزاری کارگاه ها و نمایشگاه های بسیاری ، حمایتی بی دریغ از هنر و هنرمندان خوشنویسی داشته است  تنها در این میان آنچه هنرمندان مشهد از صاحبان هنر تقاضا دارند حمایت آنان از طریق خرید آثار هنری است که اکنون در مشهد هیچ جایگاهی ندارد .  
دکتر جواد بختیاری از اساتید برجسته خوشنویسی کشور که امام وردی چند سال گذشته را در محضر او آموخته است با حضور در مراسم افتتاحیه ضمن تقدیر از هنرمندان خوشنویسی مشهد در مورد آثار به نمایش گذاشته شده می گوید : آثار ،گویای توانمندی و قدرت قلم صاحب اثر است ، امام وردی از پرچمداران خوشنویسی بانوان است و آنچه به تماشا گذاشته است خود نشانگر آینده بسیار درخشان ایشان است .
چهارمین نمایشگاه انفرادی مریم امام وردی تا روز پنج شنبه 12 بهمن ماه در نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 دایر است و عموم علاقمندان می توانند در ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 به نگارخانه رضوان مراجعه نمایند .
 
گزارش تصویری
تاريخ: ۱۳۹۶/۱۱/۸