دبیر جشنواره ملی عکس« خانه دوست» آستان قدس رضوی خبرداد: عکاسان حرفه ای سراسر ایران شهر مشهد و حرم مطهر رضوی را به تصویر می کشند

 دبیر جشنواره ملی عکس« خانه دوست» آستان قدس رضوی خبرداد: عکاسان حرفه ای سراسر ایران شهر مشهد و حرم مطهر رضوی را به تصویر می کشند

هجده هنرمند و عکاس حرفه ای از سراسر ایران در پنجمین جشنواره ملی عکس« خانه دوست» که توسط موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی برگزار می گردد شهرمشهد را از دریچه عکس به تصویر می کشند.

کیارنگ علایی دبیر جشنواره ملی عکس« خانه دوست» با بیان این مطلب گفت: بنا بر مصوبه شورای سیاست گذاری جشنواره ملی عکس« خانه دوست» برنامه ای تحت عنوان فرصت هنری در اختیار آن دسته از عکاسان مرد ایرانی که در طول چهار دوره گذشته این جشنواره ملی، صاحب بیشترین تعداد عکس برگزيده بوده اند، قرار گرفت. در این برنامه عکاسان مدعو از فرصت عکاسی حرفه ای در داخل حرم مطهر رضوی بهره مند می شوند.

وی خاطرنشان کرد: اردوی کشوری این جشنواره پذیرای ده ها عکاس از شهرستان های مختلف است که ضمن حضور در کارگاه های علمی جشنواره در مشهد، به تولید عکس در مورد موضوع جشنواره خواهند پرداخت.

دبیر جشنواره ملی عکس« خانه دوست» با بیان اینکه این جشنواره در طول چهار دوره قبلی خود پذیرای چهل و دو هزار عکس از سه هزار و نهصد عکاس از دویست و پنجاه شهر بوده است افزود: عکاسان نامداری از شهرهای تهران، تبریز، قزوین، رشت، ابهر، سنقر، تربت حیدریه، تاکستان، بجنورد و قوچان به این اردو دعوت شده اند و با همکاری آستان قدس رضوی برای نخستین بار امکان و فرصت ارزشمند عکاسی حرفه ای در صحن های انقلاب، آزادی، و جامع رضوی برای عکاسان حرفه ای این اردو مهیا شده است.

لازم به ذکر است این فرصت هنری ارتباطی به اردوی سالانه این جشنواره ملی ندارد، و آن اردو مطابق بند سه فراخوان جشنواره پذیرای تمامی علاقه مندان از سراسر ایران در هفته پایانی شهریورماه و هفته آغازین مهرماه سال جاری بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده در فراخوان خواهد بود.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱۱