مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی خبر داد: در ایام دهه کرامت با حضور تولیت آستان قدس رضوی از انیمیشن « شهر هزار کبوتر » رونمایی می شود

 مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی خبر داد: در ایام دهه کرامت با حضور تولیت آستان قدس رضوی از انیمیشن « شهر هزار کبوتر » رونمایی می شود

مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در حاشیه معرفی و اکران پویا نمایی های موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی از رونمایی انیمیشن « شهر هزار کبوتر » با حضور تولیت معزز آستان قدس رضوی حجت الاسلام رئیسی در ایام دهه کرامت امسال خبر داد و افزود: این انیمیشن که توسط جمعی از هنرمندان کشور تولید شده به موضوع زیارت و حجاب کودکان در حرم حضرت رضا(ع) پرداخته است.

علی ثابت نیا مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در در حاشیه معرفی و اکران پویا نمایی های موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی که در سالن آمفی تئاتر موسسه فرهنگی قدس برگزار شد گفت: در کشور ما مخاطبین انیمیشن و پویانمایی بجز کودکان و نوجوانان بزرگسالان نیز است و به همین نیت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی از سال 1393 تاکنون اقدام به تولید 170 دقیقه انیمیشن کرده است.

ثابت نیا اظهار داشت: سالانه تعداد زیادی از کودکان کشورمان همراه با خانواده های خود برای زیارت حرم حضرت رضا علیه السلام به مشهد مقدس مشرف می شوند و به همین منظور مجموعه بزرگ آستان قدس رضوی به محصولاتی با عنوان سوغات فرهنگی به زائران حضرت نیاز دارد که یکی از اقشاری که به این سوغات فرهنگی نیاز مبرمی دارند کودکان و نوجوانان هستند.
علی ثابت نیا ادامه داد: بزرگترین پروژه و اولین فیلم سینمایی پویانمایی سه بعدی رئال کشور که با عنوان « در مسیر باران» توسط موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در یک بازه زمانی سه ساله تولید شده در دهه کرامت امسال و شب میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در شهر مشهد اکران ویژه خواهد داشت.

وی به بیش از 10 عنوان انیمیشن تولید شده توسط موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: بیشترین تایم تولیدات ما با زمان 80 دقیقه ای مربوط به فیلم سینمایی پویانمایی« در مسیر باران» است و 110 دقیقه مابقی مربوط به دیگر آثار تولید شده کوتاه و بلندی چون «میزبان خورشید» ، « فانوس لالایی» ، « رنگین کمان» ، « قرار» ، « باغ سلطون» و.. هستند.

ثابت نیا ادامه داد: با هماهنگی هایی که با اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی انجام شده انشاالله این آثار را بتوانیم از طریق رسانه ملی پخش کنیم تا برای همه مردم بتوانند از آنها استفاده کنند.
وی افزود: این آثار پویانمایی توسط شرکت به نشر( انتشارات آستان قدس رضوی) همراه با کتاب لالایی های رضوی به صورت بسته ای واحد به زائرین حرم حضرت رضا علیه السلام تقدیم خواهد شد

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۷