در آیین اختتامیه دومین کارگاه تولید پوستر«نقش بهشت» عنوان شد: کارگاه نقش بهشت یک اعتکاف فرهنگی و هنری است

 در آیین اختتامیه دومین کارگاه تولید پوستر«نقش بهشت» عنوان شد: کارگاه نقش بهشت یک اعتکاف فرهنگی و هنری است

آیین اختتامیه دومین کارگاه تولید پوستر «نقش بهشت» شب گذشته با حضور مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، استادان مطرح گرافیک کشور و با حضور جمعی از هنرمندان گرافیک سرتاسر کشور، در تالار همایش‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، در مراسم اختتامیه دومین کارگاه تولید پوستر «نقش بهشت» علی ثابت‌نیا، مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ضمن تشکر از عواملی که در برگزاری کارگاه «نقش بهشت» نقش داشتند گفت: از اساتیدی که در این سه روز با خلوص نیت و تواضع، کنار هنرمندان عزیز بوده و در هر چه بهتر اجرایی کردن ایده‌هایشان آن‌ها را یاری کردند سپاسگزارم. مطمئنا این نیت‌های خالص باعث شد این جمع هنرمند به خوبی از عهده کار بربیایند.

وی تصریح کرد: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی آمادگی دارد تا با برنامه‌ریزی بهتر و جدیت بیشتر از چنین کارگاه‌هایی حمایت کند.
مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ادامه سخنان خود، به بهانه پخش کلیپی از شعر«شاه پناهم بده» که توسط دولت‌مند خالف خواننده شهیر تاجیکستانی و شعری از محمود حبیبی کسبی اجرا شده، ماجرای سروده شدن این شعر را برای حاضرین بیان کرد‌.

همچنین حجت‌الاسلام محمدجواد قاسم‌پور، عضو شورای سیاست‌گذاری نهضت مردمی پوستر انقلاب در این مراسم با بیان اینکه کارگاه نقش بهشت یک اعتکاف فرهنگی و هنری است اظهار کرد: اگر بخواهیم باب رفاقت‌مان با ائمه معصومین(ع) مخصوصا علی بن موسی‌الرضا(ع) را باز کنیم این جریان باید با خودسازی همراه باشد.
وی در ادامه به صفات و ویژگی‌هایی حضرت(ع) چون «انیس‌النفوس» و «شمس‌الشموس» اشاره کرد و گفت: این ویژگی‌ها اعتباری نیست و خود انسان باید بخواهد تا اهل بیت(ع) دستش را گرفته و او را هدایت کنند.
عضو شورای سیاست‌گذاری نهضت مردمی پوستر انقلاب ضمن اشاره به اینکه عشق به ائمه اطهار(ع) بالاخص امام هشتم(ع) مذهب و نژاد نمی‌شناسد عنوان کرد: مردم در اقصی نقاط جهان ارادتشان را به امام نشان می‌دهند و ایشان را چون پدری مهربان، رفیقی شفیق و مانند یک مونس در زندگی خود می‌بینند.

در بخش پایانی مراسم اختتامیه دومین کارگاه پوستر «نقش بهشت» از هنرمندانی چون مسعود نجابتی، حامد مغروری، حمید کشاورزی، رضا باباجانی و روح‌الله ابوالفضلی و خانواده‌های آنان تقدیر به‌عمل آمد.
گفتنی است مراسم اختتامیه دومین کارگاه تخصصی پوستر «نقش بهشت» شبان‌گاه جمعه 23 تیرماه برگزار شد. این کارگاه در روزهای 21، 22 و 23 تیر ماه با هدف آموزش و ارتقاء سطح کیفی هنرمندان با رویکرد محتوایی احادیث رضوی، شناخت القاب امام رضا(ع) و موضوع خدمت به محرومین و عدالت اجتماعی در سیره معصومین(ع) در جوار حرم مطهر رضوی و در محل تالار همایش‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برپا گردید.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱