جمیل عامل صادقی در جشنواره سما «جایی برای آرامش» پیدا کرد

 جمیل عامل صادقی در جشنواره سما «جایی برای آرامش» پیدا کرد

در این مراسم که روز 31 فروردین در تالار وحدت و با حضور هنرمندان، مدیران فرهنگی و برخی از چهره‌های مطرح عرصه فرهنگ و هنر برگزار شد، منتخبین بخش‌های مختلف فیلم داستانی، مستند، پویانمایی و فیلم‌نامه مورد تجلیل قرار گرفتند.

اعضای هیئت انتخاب بخش داستانی جشنواره، متشکل از محمدرضا معصوم‌زادگان، داریوش یاری و مصطفی سلطانی با بررسی آثار رسیده به دبیرخانه و بر اساس امتیازاتی که برای گزینش آثار برتر در نظر گرفتند، 5 اثر تولیدی موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به نام‌های «چمدان» ساخته مهدی سیم‌ریز، «جایی برای آرامش» ‌ساخته جمیل عامل‌صادقی، «سلام» به کارگردانی عباس عباسی‌وزین، «پنجره فولاد» به کارگردانی ساره شفیعی‌پور و «قفل طلا» اثر اصغر صفار را انتخاب کردند و از بین این 5 اثر، دیپلم افتخار بهترین فیلم‌نامه جشنواره را به فیلم «جایی برای آرامش» اختصاص دادند.

جمیل عامل صادقی نویسنده و کارگردان «جایی برای آرامش» درباره موضوع این فیلم گفت: این سوژه، از دغدغه‌های شخصی من و ادای دِینی به نسل پدران و مادران ماست. نسلی که عشق و احترام برایشان فراتر از یک واژه است. قصه فیلم در مورد زوجی آذری است که امام مهربانی‌ها، امام رضا علیه‌السلام در زندگی‌شان ساری و جاری است و نقش دارد. جایی برای آرامش قرار است از عشق، احترام، خانواده بگوید و حال مخاطب را خوب کند.

گفتنی است این اثر داستانی که به تهیه‌کنندگی موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید شده به بخش فیلم کوتاه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) نیز راه یافته است.
یادآور می‌شود سومین جشنواره فیلم کوتاه «سما» امسال با دریافت ۲۰۷۸ اثر در چهار بخش‌ فیلم داستانی، مستند، پویانمایی و فیلم‌نامه با موضوعاتی چون «زندگی ساده، خانواده سالم»، «جامعه کوشا، اقتصاد مقاومتی»، «امنیت فراگیر، رفاه همگانی»، «خدمت‌رسانی، کارآمدی ملی» و «عمل انقلابی، محرومیت‌زدایی» رشد کمی و کیفی چشم‌گیری نسبت به دوره‌های گذشته داشت.

آثار راه یافته به این جشنواره، از تاریخ 26 تا 30 فروردین مصادف با هفته هنر انقلاب در سینما فلسطین تهران به نمایش گذاشته شد و مورد استقبال علاقه‌مندان قرار گرفت.

تاريخ: ۱۳۹۶/۲/۴