به بهانه دهه کرامت در حرم مطهر برگزار شد ؛ سومین ویژه ‌برنامه خوشنویسی "حِصن حَصین"

  به بهانه دهه کرامت در حرم مطهر برگزار شد ؛ سومین ویژه ‌برنامه خوشنویسی "حِصن حَصین"
همزمان با دهه کرامت و با حضور خوشنویسان مطرح مشهدی سومین ویژه ‌برنامه خوشنویسی "حِصن حَصین" در رواق دارالهدایه صحن جمهوری حرم مطهر رضوی برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی موسسه افرینش های هنری آستان قدس رضوی، در این برنامه هنری که به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی برگزار شد خوشنویسان مطرح حدیث معروف سلسله الذهب، احادیث رضوی و ... را با انواع خطوط خوشنویسی شامل شکسته نستعلیق،  نستعلیق، ریحان، کوفی، نسخ، ثلث، محقق، و نقاشیخط، نگارش کرده و آثار هنری خود را به زائران حاضر در این مراسم اهدا کردند.
 به گفته علی ثابت نیا مدیر آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، هادی ذوالریاستین، علی اکبر رضوانی، محسن عبادی، حسین صالحی، انوشیروان فروغی، محمدعلی فراستی، محسن توسلی، مریم سادات موسوی، سارا عطارزاده، سیدجلال رضوی، عباس آگهی ،احسان احمدی، محمد عباسی، حسین قائمی، علیرضا بهدانی، مصطفی سلیمی، و ... برخی از هنرمندان حاضر در این برنامه بودند.
به گفته وی هدف از برگزاری این برنامه هنری انتقال معارف اسلامی و فرهنگ رضوی از طرق هنر  خوشنویسی است که  می تواند از بهترین ابزارها برای بیان معارف اهل بیت و معارف رضوی باشد.
وی با بیان این که استقبال زائران حرم مطهر از این برنامه همچون دوره های گذشته بسیار  خوب بود تصرح کرد: این استقبال خوب نشان از این دارد که برنامه های هنری با موضوع اهل بیت  مخاطبان زیادی دارد  و از طرفی هنرمندان نیز می توانند در این برنامه ها با مخاطبان آثار خود از اقشار مختلف مردم ارتباط برقرار کنند.
 
 
 
تاريخ: ۱۳۹۵/۵/۲۳