نخستین کنگره شعر اهل بیت ( علیهم السلام ) در مشهد برگزار شد

 نخستین کنگره شعر اهل بیت ( علیهم السلام ) در مشهد برگزار شد
مراسم اختتامیه کنگره شعر آیینی با موضوع فضایل اهل بیت (ع) در بیان شاعران شیعه و اهل سنت در مشهد برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، در این مراسم مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی محبت اهل بیت (ع) را نقطه وفاق و اتحاد مذاهب اسلامی خواند و گفت :محبت اهل بیت (ع) نقطه وفاق و اتحاد مذاهب اسلامی است و شاعر اهل بیت حق گو است  و از اهل بیت دفاع می کند .
حجت الاسلام و المسلمین سید محمود مرویان حسینی افزود : برای آنکه فکر و اندیشه ای در قالب هنر درآید ، به شعر تبدیل می شود و این شعر زمانی اثر بخش است و تبدیل به یک جریان فرهنگی می شود که بر دلها بنشیند .
پس از صحبت های ایشان ، سید رضا موید شعری در سوگ آیت الله واعظ طبسی قرائت کرد و سپس شاعران دیگر از جمله مولوی محمود پرویز نیا ، حجت الاسلام سید حسین سیدی ، الهه بیات مختاری ، مولوی توکلی ، رضا رحیمی ، غلامرضا سازگار و ... اشعار خود را تقدیم اهل بیت (علیهم السلام ) نمودند .
در بخشی ازاین مراسم احمد هاشم آبادی سرپرست اداره کل روابط عمومی آستان قدس رضوی نیز درباره وجوه شخصیتی آیت الله واعظ طبسی تولیت فقید آستان قدس رضوی ،سجایای اخلاقی ،نحوه ی مدیریت ایشان و تعهد ایشان به اجرای موقوفات و اولویت های آستان قدس رضوی صحبت کرد .
نخستین کنگره شعر اهل بیت (ع) با مشارکت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد ، سازمان تبلیغات ، صدا و سیما ، کانون مداحان و شاعران آیینی خراسان ، انجمن ادبی رضوی ، روزنامه قدس و شهرآرا و با حضور جمعی از شاعران شیعه و اهل سنت برگزار شد و با معرفی برگزیدگان در این مراسم به کار خود پایان داد .
 
 
 
 
 
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۲/۱۸