" از ایده تا طرح " در نگارگری با بهمن شریفی

 " از ایده تا طرح " در نگارگری با بهمن شریفی

کارگاه آموزشی با عنوان " از ایده تا طرح " در زمینه هنر نگارگری، با حضور بهمن شریفی در مشهد برگزار شد.

این دوره که صبح روز گذشته سوم خرداد ماه، به همت مکتب هنر رضوان به اجرا درآمد، شاهد حضور 23 نفر از هنرجویان و هنرمندان جوان مشهد بود که به صورت عملی نکاتی را در زمینه فنون و تکنیک های نگارگری زیر نظر بهمن شریفی فرا گرفتند.
در این کارگاه ضمن پرداختن به موضوع فضاسازی در طراحی نگارگری یک اثر، مباحثی همچون ترکیب بندی و نحوة اجرای چرخش ها و اسلیمی ها مورد بررسی قرار گرفت و بر تناسب اجزاء یک اثر نگارگری با موضوع و فضای کلی آن تاکید شد. در پایان، نیز آثار خلق شده توسط هنرجویان و هنرمندان حاضر در کارگاه توسط استاد مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

بهمن شریفی از هنرمندان مطرح کشور در عرصه نگارگری است که سال گذشته نیز کارگاه آموزشی دیگری با موضوع "قلم گیری و تاش در نگارگری" در مکتب هنر رضوان برگزار کرده بود.
مکتب هنر رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، که از جمله مراکز فعال در زمینه آموزش هنرهای ایرانی اسلامی به شمار می رود، به صورت مستمر در طول سال دوره های آموزشی گوناگونی برگزار می کند که کارگاه های عملی با حضور اساتید مطرح کشور از جمله برنامه های این مرکز هنری است و زمینة ارتباط هنرمندان بومی با اساتید برجسته کشور را ایجاد کرده و امکان انتقال تجربیات این اساتید به نسل جوان را فراهم می سازد.

شایان ذکر است همزمان با برگزاری کارگاه " از ایده تا طرح "، نمایشگاهی از آثار نگارگری بهمن شریفی در نگارخانه رضوان برپا شده است که علاقمندان می توانند تا پایان هفته از این نمایشگاه بازدید نمایند.

تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۴