رسول صدرعاملی

 رسول صدرعاملی
نام پدر :  
سال تولد :  
محل تولد :  
ميزان تحصيلات :  معادل دكترا
شماره تماس :  
آدرس :  
آدرس ايميل :  
آدرس وبسايت :  
رشته هنري :  سینماوتئاتر
درجه هنري :  
شغل :  
اساتيد :  
مقام هاي كسب شده در جشنواره ها و مسابقات :
تأليفات :
سوابق اجرايي :  
سابقه همكاري با موسسه :  
مختصري از بيوگرافي هنري :
رسول صدرعاملی متولد سال 1333 در اصفهان است.
وی تا مقطع دیپلم تحصیل کرده و از 17 سالگی در مطبوعات به عنوان گزارشگر فعالیت داشته است.
صدرعاملی فعالیت سینمایی خود را در سال 1359 با تهیه فیلم خونبارش آغاز کرد و اولین فیلمش را به عنوان کارگردان با نام رهایی در سال 1361 روی پرده سینما برد.
وی در سال 1358 شرکت تولید و توزیع فیلم سینمایی به نام میلاد فیلم راه‌اندازی کرد و در سال 1384 به همکاری چند تن دیگر موسسه بین‌المللی فیلمیران را تاسیس کرد.
فیلم گل‌های داودی به کارگردانی رسول صدرعاملی  در سومین دوره فیلم فجر، 5 لوح زرین از هیات داوران دریافت کرد.
همچنین این فیلم در جشنواره فیلم پیونگ یانگ مقام اول را به دست آورد. فیلم دختری با کفش‌های کتانی، ساخته وی نیز جوایز متعدد داخلی و خارجی را کسب کرده است.
رسول صدرعاملی در بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را برای ساخت فیلم «من، ترانه، 15 سال دارم» دریافت کرد.
وی برای کارگردانی فیلم «دیشب باباتو دیدم» پروانه زرین بهترین کارگردانی، بهترین فیلم بلند و بهترین فیلمنامه بخش مسابقه آسیا را به دست آورد.
برخی از آثار سینمایی وی می توان به: رهایی/ گل‌های داودی/ پائیزان/ قربانی/ سمفونی تهران/ دختری با کفشهای کتانی/ من ترانه پانزده سال دارم/ دیشب باباتو دیدم آیدا /شب /هر شب تنهایی /زندگی با چشمان بسته و... اشاره کرد.
رسول صدرعاملی سابقه همکاری با موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در زمینه برگزاری نشست تخصصی با عنوان « سینمای رضوی؛ فرصت‌ها و چالش‌ها » را دارد.