همزمان با آغاز دهه فجر صورت گرفت؛ برپایی نمایشگاه آثار منتخب مسابقه نقاشی «ایران من» در مجتمع امام خمینی(ره) مشهد

  همزمان با آغاز دهه فجر صورت گرفت؛ برپایی نمایشگاه آثار منتخب مسابقه نقاشی «ایران من» در مجتمع امام خمینی(ره) مشهد

همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، نمایشگاه آثار منتخب مسابقه بزرگ نقاشی «ایران من» ویژه کودکان و نوجوانان به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) مشهد برپا شد. 
رئیس اداره آموزش و پژوهش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: فراخوان مسابقه بزرگ نقاشی ایران من، ویژه کودکان و نوجوانان 8 تا 18 سال در موضوعات ایران، دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی با تکنیک‌های آزاد در آستانه دهه مبارک فجر از سوی این مؤسسه اعلام شده بود که در مجموع 207 اثر به دبیرخانه مسابقه در مجتمع امام خمینی(ره) رسید. 
محمد فنودی با اشاره به این‌که هر شرکت‌کننده یک اثر به دبیرخانه مسابقه تحویل داده بود، افزود: نمایشگاه نقاشی ایران من با محوریت نمایش 40 اثر منتخب این مسابقه در تکنیک‌های مختلف همچون کلاژ، نقاشی با آبرنگ، گواش،  و مدادرنگی، صبح امروز با حضور علاقه‌مندان در محل سالن مجتمع گشایش یافت. 

تقدیر از 12 دانش‌آموز 
وی بیان کرد: این مسابقه و نمایشگاه در ادامه برگزاری برنامه‌های مناسبتی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مجتمع امام خمینی(ره) و با هدف گرامیداشت دهه مبارک فجر و آشنایی هر چه بیشتر کودکان با مفاهیم پیروزی انقلاب اسلامی در قالب هنر، اجرا شد و در آن جمعی از دانش‌آموزان مشهدی از جمله کودکان و نوجوانان منطقه کم‌برخوردار خواجه‌ربیع شرکت کردند. 
فنودی ادامه داد: همزمان با افتتاح این نمایشگاه نقاشی، از 8 نفر از شرکت‌کنندگان برگزیده مسابقه با اهدای جوایز ارزنده تقدیر شد. علاوه‌بر این، از 4 دانش‌آموز استثنایی که در این مسابقه شرکت کرده بودند نیز با اعطای هدیه ویژه تجلیل شد.
وی گفت: نمایشگاه ایران من تا دوشنبه 16 بهمن 1402 همه روزه بجز روزهای تعطیل، از ساعت 7 تا 14 در محل مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) در خیابان خواجه‌ربیع 23، پذیرای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان است. 
شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در طول سال به ویژه مناسبت‌های ملی و مذهبی برگزار می‌شود.
تاريخ: ۱۴۰۲/۱۱/۱۴