با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ دفتر 2 جشنواره شعر و داستان بسیج «افق‌های روشن» و «ادب» در مشهد بسته شد

  با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی؛ دفتر 2 جشنواره شعر و داستان بسیج «افق‌های روشن» و «ادب» در مشهد بسته شد

با مشارکت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و سازمان بسیج هنرمندان خراسان رضوی، اختتامیه دهمین جشنواره شعر «افق‌های روشن» و یازدهمین جایزه داستان کوتاه «ادب» بسیج در مرحله استانی خراسان رضوی در مشهد برگزار شد. 

آیین پایانی این جشنواره همراه با معرفی و تقدیر از برگزیدگان آن بعدازظهر روز گذشته با حضور امیرمهدی حکیمی مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران و هنرمندان خراسان رضوی در سالن شهید هاشمی‌نژاد مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) مشهد برپا شد. 
نگار تشکری مسئول انجمن «عصر داستان» این مؤسسه با داستان‌های «دیده دل» و «هم‌قدم» با موضوع زیست عفیفانه در یازدهمین جایزه داستان کوتاه ادب بسیج در مرحله استانی در خراسان رضوی خوش درخشید و رتبه اول بخش بزرگسال را کسب کرد. 
 

معرفی محورهای جشنواره‌ها
یازدهمین جایزه داستان کوتاه ادب بسیج در موضوعات «جهاد تبیین»، «امید، ایمان، آینده»، «زیست عفیفانه» و موضوع ویژه «شهدای هنرمند» برگزار شده بود.
فراخوان دهمین جشنواره شعر افق‌های روشن نیز در بخش‌های «شعر سنتی»، «شعر نو(نیمایی و سپید)»، «ترانه و سرود» و «زبان و گویش بومی» در 6 محور موضوعی در سال جاری اعلام شده بود. 
از جمله محورهای این جشنواره شعر، سبک زندگی ایرانی اسلامی: خانواده رضوی، فرزندآوری، تحکیم بنیان خانواده، حجاب و پوشش، سرزمین مادری: اقوام ایرانی، پرچم، تمامیت ارضی، وطن، وفاق و وحدت و امنیت ملی، فرهنگ و تمدن ایرانی: زبان فارسی، پیشرفت‌های علمی، مفاخر و چهره‌های تاریخی و فرهنگی و هنرمندان شهید، مسئله‌های اجتماعی: مشکلات معیشتی و اقتصادی، ناهنجاری‌ها و نارسایی‌ها، مقاومت و پایداری ملی و جهانی: دفاع مقدس، شهدای امنیت و جهاد تبیین: توجه به رسالت روشنگری، بود. 
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی علاوه بر این‌که در حوزه‌های گوناگون هنری با محوریت مکتب هنر رضوی فعالیت می‌کند، در برگزاری برنامه‌های متنوع هنری و ادبی در ادوار مختلف با نهادهای فرهنگی کشور و استان همکاری دارد
تاريخ: ۱۴۰۲/۱۱/۸