7643 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی عکس «مزارات» رسید

  7643 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی عکس «مزارات» رسید

دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی عکس «مزارات» از ارسال 7 هزار و 643 اثر از داخل و خارج کشور به دومین دوره این جشنواره در سال 1402 خبر داد.
امین ابراهیمی ضمن اعلام این خبر با اشاره بر اینکه دومین جشنواره بین‌المللی عکس مزارات در دو بخش برگزار شده است، اظهار کرد: دبیرخانه جشنواره در مجموع، 3 هزار و 781 اثر در بخش مزارات(مزارهای اسلامی)» و 3 هزار و 862 اثر در بخش «نیایش(در ادیان آسمانی)» از 1071 عکاس دریافت کرد.
وی با بیان اینکه عکاسانی از 51 کشور جهان در این دوره از جشنواره مزارات شرکت کردند، گفت: 353 عکاس خارجی از کشورهایی همچون استرالیا، آمریکا، انگلستان، اسپانیا، سریلانکا، ایتالیا، رومانی، پاکستان، عراق، فلسطین، هندوستان، ترکیه و...، آثارشان را به دبیرخانه ارسال کردند.
ابراهیمی افزود: همچنین 718 عکاس ایرانی در دومین دوره جشنواره بین‌المللی عکس مزارات شرکت کردند به طوری که از تمامی استان‌های کشور همچون دوره نخست جشنواره شرکت‌کننده داشتیم.

اتمام داوری آثار
در ادامه دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی عکس مزارات بیان کرد: آثار رسیده به دومین دوره جشنواره با حضور تمامی اعضای هیئت داوران از جمله رها بیلر از ترکیه، محمد ستاری، سیدعباس میرهاشمی، مهدی مقیم‌نژاد و ابراهیم بهرامی در روزهای 30 و 31 خردادماه در مدت حدود 20 ساعت در مشهدمقدس در محل نگارخانه رضوان داوری شد.
وی در خصوص وجه تمایز داوری این دوره جشنواره نیز گفت: در این دوره هیئت داوران با سخت‌گیری بیشتری نسبت به دوره نخست به بررسی آثار پرداختند و از انتخاب عکس‌های مشابه دوره نخست که در کتاب جشنواره به چاپ رسیده است، پرهیز کردند. بی‌شک این امر مرحله داوری دومین دوره را سخت‌تر کرد.

اعلام نامزدهای جوایز در 10 تیرماه
ابراهیمی ادامه داد: بدین ترتیب با توجه به بررسی‌های هیئت داوران، فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان و نامزدهای جوایز طبق اعلام فراخوان جشنواره در 10 تیرماه سال جاری در سایت آن به نشانی www.photo.mazaar.net و همچنین سایت‌های معتبر عکاسی منتشر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: مراحل تدوین کتاب دومین جشنواره بین‌المللی عکس مزارات نیز در حال انجام است که امیدواریم در آیین اختتامیه جشنواره و تجلیل از برگزیدگان، از این کتاب هم رونمایی شود.
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ادامه فعالیت‌های خود با محوریت مکتب هنر رضوی، این جشنواره را با همکاری معاونت امور بین‌الملل آستان قدس رضوی برگزار کرد.  

تاريخ: ۱۴۰۲/۴/۳